Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan újítgassuk így a lakást?

Hogyan újítgassuk így a lakást?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve egy átlagos saját lakásba költöztünk albérletből. Akkor egy pár dolgot gyorsan kicseréltettünk amire futotta pl. csillárok, villanykapcsolók, konnektorok, rakattunk fel szúnyoghálót, vágattunk helyet a mosogatógépnek, mielőtt a sógórnőmék látogatásukat tették volna.

Ami a bibi, hogy az ő családja úgy tudja, hogy albérletben lakunk, mert a testvére ha megtudná, hogy nem, akkor soha többé nem állnának szóba velünk. (részemről nem lenne nagy veszteség, de mostanra a szűkebb családban már csak ketten maradtak egymásnak, nagyszülők, szülők meghaltak, nem szeretném, hogy a testvérét is elveszítse emiatt, akkor sem, ha az az ésszerű, hogy az ilyen emberrel kár is szóba állni).

Volt örökségük, némi hitellel tudtak volna venni valamit, sőt talán hitel nélkül is Pesten kívül, de addig húzták halasztották, hogy végül felélték a pénzt, plusz mivel mi már akkor is a sajátban laktunk, gondolom azt nézték, hogy mi sem igyekszünk venni semmit, hát akkor ők sem, majd lesz ahogy lesz.

Viszont én szeretnék egyebeket is megcsináltatni, cseréltetni, ha nem is egyszerre de fokozatosan, de ha időnként erre tévednek csak-csak feltűnő lesz, hogy nagyon újítgatjuk az “albérletet”.

Túl nagy terveim nincsenek, sok mindennek szimplán a színét nem szeretem pl babarózsaszín a fürdő, csúnya barna a konyhabútor, egy még csúnyább fehér-zöld csempével amik minőségre rendben vannak, tehát szét nem

veretném, de gondoltam lefóliáztatnám, meg lefesteném az ajtókereteket, meg az ajtókat is lefóliáztatnám meg a beépített szekrényt is :D

Vajon elhinnék, hogy ez a matricás pepecselés filléres dolog és belefér csupán esztétikailag beleölni egy albérletbe, amikor ők évek óta nem cseréltetik ki a törött csapot? 😅


2023. nov. 17. 17:29
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
94%
🤷.
2023. nov. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Mentális beteg az egész pereputty.
2023. nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Hány évtizedig tettetitek majd hogy albiban laktok? Komolyan..ez nevetséges. Megmondjátok hogy megvettétek és kész..
2023. nov. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Úgy is kiderül idővel.
2023. nov. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jóindulatúan írom neked, hogy olvass önfejlesztő könyveket.Abból szépen megtanulod, hogy más érzései nem a te dolgod.Ha ő megharagszik valamiért, az az ő dolga, nem a tiéd.Magadnak akarj megfelelni ne másnak!!!

Pár hét, hónap alatt tudsz annyit fejlődni, hogy eszedbe se fog jutni, hogy hazudj a sógorodnak, DE nem is fog érdekelni, hogy mit gondol.És az nagyon jó érzés hidd el!

2023. nov. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, utolsó, hogy az önfejlesztő könyvek addig csak egy felismerést és AHA élményt adnak, amíg a környezet ugyanaz marad. A könyv nem elég. Emberi kapcsolatokban sérülünk, ott is gyógyulunk. Kell az emberi kapcsolat, kell egy ember, aki mellette áll.
2023. nov. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Szerintem kezdetnek megtenné, ha a kérdező legalább felismerné miben van.Ha ő változik,a környezete is igazodik így vagy úgy. Saját magamból indultam ki, nekem ezek voltak a kezdeti lépéseim.Először megvilágosodtam , aztán jött a többi ami most túl hosszú lenne ide.De az AHA élményem után én elkezdtem látni kik vannak körülöttem és kivágtam őket.
2023. nov. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék olyan emberrel, aki hazugságra kényszerít ;) úgy kapásból
2023. nov. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha előbb lesz gyereketek, mint a tesóéknak, akkor mit fogtok csinálni? Nem lesz gyerekszobája, nem lesznek játékai, nehogy meglássák, és bezárjátok majd a beépített szekrénybe, amikor a sógornődék ellátogatnak hozzátok?
2023. nov. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
29😆majd azt mondják a szomszédé csak átjött😅
2023. nov. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!