Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek ez normális egy...

Szerintetek ez normális egy 33 éves férfinél?

Figyelt kérdés

Bátyám 33 éves, amúgy jóban vagyunk.

Jelenleg van egy semmilyen párkapcsolata, ahol már 6 éve vannak együtt a barátnőjével.

Egy albérletben élnek, a barátnője nem dolgozik, mert nem jött be neki a szakmája, most egy másikat csinál.

Szóval kb nincs is ott vele.

De egyébként sem csinál semmit, ő 29 éves. Egésznap bújja a telóját, nézi a tv-t.

Testvérem hasonló beállítottságú lenne egyébként, munka után hazamegy és kockul.

Jelenleg azzal akasztott ki, hogy 600 ezret költött gamer asztali gépre.

Igazából tudom, hogy nincs hozzá közöm, mire költi a pénzét, nem is mondtam neki erre kb semmit, csak azt, hogy miért nem inkább jogsira költi?

Engem viszont nagyon felbosszant.

Nekem jelenleg van 2 gyerekem és örülnék neki, ha ő is valahogy komolyabban gondolkozna, ha nem is akarna gyereket, de legalább lenne valami előrejutás az életében…

Tudom, hogy nem kéne de mégis feldühít…



nov. 19. 11:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim ***** válasza:
94%

Tökéletesen igazad van, semmi közöd hozzá, ha neki/nekik ez a megfelelö életmód, akkor miért akarnád megváltoztatni.

Ezzel az erövel ö is mondhatná, hogy te miert nem élsz, miért akarsz mókuskerékben lenni, miért vagy zsugori, stb.

Foglalkozz a saját életeddel, a gyerekeiddel, és ne akarj az ö életébe beavatkozni.

nov. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 anonim válasza:
96%

"Igazából tudom, hogy nincs hozzá közöm, mire költi a pénzét"

Ez a lényeg az egészben. Senkinek nincs beleszólása abba, hogy a másik mit csinál, még ha jót akarna az illető, akkor se.

Lehet neki a jogosítvány nem fontos, de ha a hobbija a "gamerkedés", akkor az meg igen.

Mindenkinek másak a prioritásai.

nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 A kérdező kommentje:

Hát ha gamerkedés életnek számít…

Én azért örülnék neki, ha lenne felesége, saját lakásra gyűjtene vagy bármi ami előrejuttatja az életben.

De ha ez a normàlis, akkor oké

nov. 19. 11:28
 4/101 anonim ***** válasza:
75%

Most komolyan egy jogsit akarsz rajta bevasalni, meg a gyerekek számát. Hol élsz. Autó se hullik az ölébe mindenkinek. Mire lesz majd a jogsi lehet rakni újból addigra.


Csajt elküldeném dolgozni. Saját maga miatt.


A gamergép rendben van, mert ilyen árak vannak már.

nov. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/101 A kérdező kommentje:

4#

Te meg hol élsz, hogy nem tudsz értelmezni egy szöveget?

Azt írtam, hogy nem feltétlenül kell, hogy gyereke legyen, de mivel alapból nem vagyunk gazdagok és örökségünk sincs, így kb örökkél albérletben sem élhet, ha kirakják.

Aztán ha munkahelye nincs vagy nem tud ennyit keresni, akkor meg persze kötelességem befogadni őt a saját házamba,nem? Vagy segíteni neki? Ilyen helyzet mellett simán megtörténhet ez is.

nov. 19. 11:36
 6/101 anonim ***** válasza:
88%

Tehát irigy vagy rá mert éli az életét ami igaz nem túl tartalmas de ő boldog így.

Hát így jártál.

nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/101 A kérdező kommentje:

6-os. Igen, minden gamer szuper boldog lehet :D

Én aztán biztosan nem vagyok irigy

nov. 19. 11:39
 8/101 anonim ***** válasza:
94%

"Igazából tudom, hogy nincs hozzá közöm"


Így van. Ennyi! További szép vasárnapot! Puszii! ^^

nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/101 anonim ***** válasza:
84%
Valahol érthető, hogy jót, jobbat akarsz a testvérednek, én teljesen átérzem, amit leírsz. Nyilván az ember, ha tényleg szereti a testvérét, jóleső érzés neki látni, hogy előre jut, hogy halad az életével, viszont beleszólni ebbe nem tudsz, idegeskedni meg felesleges rajta. A leírásodból az jön le, hogy nem egy ideális kapcsolat az övék, inkább langyos állóvíz, de a tesód már felnőtt férfi, ha neki a kockulás az élete, a barátnőjének meg a tiktok, akkor ezt el kell engedni. Mert magad idegesíted vele, a saját energiád megy el rá.
nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 A kérdező kommentje:

Nekem nem kötelességem majd őt eltartani, ha ilyen semmilyen irányba halad az élete… mert ez kb az.

A boldogság meg nem az, ha valaki alvás helyett is inkább gamerkedik. Nagyon nem.

Persze nincs hozzá közöm, de amíg ő vígan elvan most, addig kussoljak, ha meg segítségre lesz szüksége, tartsam a kezem. Hát igen, ez van


Megvan nekem a saját családom, akikkel foglalkoznom kellene.

nov. 19. 11:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!