Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy mer szóba állni testvérév...

Hogy mer szóba állni testvérével,mikor én nem,és már a fiam is?

Figyelt kérdés
férjemnek vagy egy nővére meg egy öccse...főleg az elmúlt 10 évben anyósom és nővére sokat bántottak minket (másik sógornőt is),állandóan bekavart,összeveszített minket...anyósom beteg lett,meghalt,ebben az időszakban összetartottunk a betegsége alatt,meg a gyászfolyamatban,...de férjem nővérével már nem állok szóba,olyan volt mint egy második anyós....férjem öccse és barátnője viszont találkoztak velük többször,láttam a posztokat,...és azok után,hogy ő is mindent eltűrt,szerintem csak lenyeli a békát,és álszent módon barátkozik.....számomra ez undorító....velünk is barátkozni akarnak,de ezt nem birom elviselni,hogy jóban vannak....nem írtam vissza....van egy fiam és egy lányom,már huszonévesek,20 évesek voltunk fiatalok amikor születtek.....,és férjem öccse 12 évvel fiatalabb,korban is ennyivel idősebb a fiamtól....,a gyerekeket kedvelték. most a fiamnak gyereke születik,ugy alakult ,hogy nekik is,mert ők későn 30-on tól kezdtek gyerekvállalásba. ....most ráírtak a fiamra is,hogy szívesen mennének babalátogatóba,..(csak mert nekik is van.pont egy élethelyzetben vannak.) nem bunkóság ez így?....mivel én nem válaszoltam. fiamnak ez lehet kellemetlen lesz,mivel én nem állok szóba velük.
dec. 15. 08:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Eléggé elviselhetetlen személy lehetsz.
dec. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Ők közeledni (békülni) akarnak, Te pedig keresed az utat, hogy kitérni ez elől. A férjed bírja még veled? Meddig?
dec. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Úgy "mer", hogy külön személyiség önálló akarattal, szóval attól, hogy te nem akarod tartani a kapcsolatot, szíved joga, de nincs jogod másra is ráerőltetni az akaratodat.
dec. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Miért ne merhetne szóbaállni? Milyen alapon lehetne ezt bárkinek is megtiltania?

A haragtartás nem jó senkinek, a haragtartónak sem.

dec. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Hú öcsém! Örülök, hogy nem te vagy az anyám. Hadd döntsék már el ők, hogy mit akarnak, és kivel állnak szóba, felnőtt emberek. Valahogy az én rokonaim és barátaim is mind megtalálják azokat az embereket, akiket valamiért én nem csípek annyira, de biztos nem fogok ezért bosszankodni, hát ha ők jól érzik magukat. Az én lelki keserűségem miatt még nem kell más kedvét is elrontani. Ha meg nekik sem tetszik a dolog, megtudják azt ők maguk is mondani. Inkább keress te is saját barátokat, és velük foglalkozz ehelyett.
dec. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Szóval azért nem állsz velük szóba, mert olyannal barátkoztak a családban, akit te nem bírsz, és megtiltanád a fiadnak is? Hallod te magad? Ha ők amúgy normálisak, akkor miért ne lehetnének jóban? Ebből a leírásból azért lejött, hogy oké, én elhiszem, hogy a sógornőd gáz, de hogy te is olyan vagy akit kikerülnék, az fix.
dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Ezt nem te döntöd el. Kicsit nézz magadba, monitorozd az érzéseidet, mert vannak veled a toronyban problémák.
dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
A férjed öccse látni szeretné a fiad gyerekét. Hol van itt a te szereped? Mi a bunkóság?
dec. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Most ki van kivel? Nem értem…
dec. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%
Mivel anyós betegsége alatt összefogtatok, szerintem a többiek ezt kibékülésként értelmezték. Te visszatértél a régi felálláshoz, a többiek úgy maradtak. Ezek után úgy tűnik, hogy bár eddig a nővér szította a tüzet, most te lógsz ki a sorból. Férjeddel nem beszéltétek meg, hogy lesz a gyász után? Mert megbeszéletlenül megint köztetek lesz feszültség, ő kibékült, te nem. Azóta is kavar a nővér vagy lehet, hogy már másképp áll hozzátok? Egy próbát lehet, hogy megérne, hátha a múlté a viszály. Férjeddel megbeszélhetnéd, rendben, de ha újra kezdi a kavarást, többet nem álltok szóba velük.
dec. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!