Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak egykéket kérdezem,akinek...

Csak egykéket kérdezem,akinek nincs testvére?

Figyelt kérdés
voltak olyan időszakok életedben amikor hiányzott volna egy testvér vagy mindig elégedett voltál egykeként?
jan. 21. 19:00
A kérdező szavazást indított:
mindig szerettem egyke lenni
volt alkalom,hogy jó lett volna testvér,de azon kívül jó volt így
nagyjából mindig hiányzott egy testvér és örültem volna
84 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Ez is egy ismétlődő kérdés, de válaszolok. Soha nem hiányzott a testvér, jó volt, hogy nem kellett osztozni senkivel. A férjemnek voltak testvérei, nem volt jó viszonyban velük.
jan. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Soha nem akartam testvért, örültem, hogy nem volt. Akiket ismertem, még senkinek sem volt túl jó viszonya a testvérével, sem gyerekként, sem felnőttként.
jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Könyörögtem anyámnak egy testvérért olyan 6-7 éves koromban. Nem lett testvérem, valószínűleg csak abban az 1-2 évben szerettem volna. Amikor öröklésre került a sor akkor meg kifejezettem örültem, hogy egyke vagyok.
jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

16 voltam, mikor megszületett a testvérem, ezért egykének tartom magam. Soha nem akartam testvért, sőt, mikor elmentek tőlem a barátaim gyerekkoromban, még örültem is, hogy elmennek és egyedül lehetek. :D Azok a barátaim, akiknek volt tesójuk, folyton bántották egymást, és ne csak gyerekes csínokra gondoljatok, ügyelet is volt a sztorik közt, meg elég kemény lelki bántalmazás.

Szóval, igen, hálát adtam az égnek, hogy háborítatlan gyerekkorom van, 16 évesen meg marhára nem hiányzott egy testvér, de az anyám meg apám döntése volt, én csak elszenvedtem, aztán amint tudtam, elköltöztem.

jan. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
100%
Nekem van testvérem, de annyival idősebb nálam hogy szinte sosem találkoztam vele ezért szinte mindig egyedül voltam szinte. Mindig is szerettem volna hogy legyen egy hozzám hasonló korú testvér, aki olyan mint én.
jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

Mindig magamnak való voltam, sose akartam testvért.

Anyagilag nyilván így volt könnyebb, felnőttként sem érzem hátrányát. Anyámmal kapcsolatban érzek felelősséget, neki kell segítenem, de nem gondolom hogy ez másképp lenne ha többen volnánk.

jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%
Egy időben, gyerekként szerettem volna testvért, meg néha felnőttként is eszembe jut, hogy egy testvérrel mennyi mindent meg lehetne beszélni, amit mondjuk csak vele tudnék. Dehát nincs mit tenni.
jan. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Nem tudtam, hogy mi hiányzik, ezért nem hiányzott. DE: feleségemnek van testvére és rajta keresztül láttam, annak ellenére hogy beszélt a nehézségekről is, hogy milyen ha van, így 2 gyereket vállaltunk. Imádják egymást, nagyon jó testvérek, remélem, így marad.
jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 5 éves koromban volt egy időszakom, hogy kérdezgettem, hogy nekem miért nincs? Mondták, hogy nem akarnak. Állítólag megkérdeztem, hogy akkor engem minek akartak.

Később már nem igazán hiányzott.

jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%
sokat segített volna abban hogy jobban tudjak az emberekkel bánni most
jan. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!