Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan ne érdekeljen, mit...

Hogyan ne érdekeljen, mit mond a bátyám?

Figyelt kérdés

A bátyám mindenre megjegyzést tesz, amit csinálok.

Sokszor jegyzi meg, hogy "egy dagadék" vagyok (168 cm 56 kg) , hogy soha nem fogok így férjet találni.


Mindenre, amit felveszek mint ruha / mondok mint tény azt válaszolja, hogy "ne is foglalkozzatok vele, most ez a trendi, most ezt mondja, majd elmúlik", vagy ha ruháról van szó, akkor "hát igen, tetszeni akar a fiúknak, most mit lehet tenni, ha ez a trendi... "


Azt hiszi, valami alattvalója vagyok a legjobb barátnőmnek, például ha mondok valamit, hogy "XY-nak ( legjobb barátnőmnek) sajnos megy tönkre a szeme", akkor rögtön jön a " így talán lesz esélyed kitúrni őt a trónról, vagy mi? Kit érdekel? ".

És úgy gondolja, azért öltözködöm úgy ahogy (egyebkent teljesen normális ruhákat hordok), azért

van hosszú hajam, azért tanulok, mert másolom a barátnőm.


Egy elitgimnáziumba járok, és kitűnő átlagom is van, de nem a spec. mat. tagozatra, mint a bátyám, ezért mindig jön, hogy én csak egy átlagos orvos leszek, és fényezzük a bátyám.


Ha pl. megszólja a ruhám, hogy " ez olyan kínos nekem, tegyél úgy mintha nem ismernél" , nagyon el tud menni a kedvem mindentől. Az a kérdésem, ezt hogy akadályozzam meg?



febr. 24. 08:25
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Én 16 vagyok és lány, ő meg 17.
febr. 24. 08:25
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Szólj anyuéknak.
febr. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
4%

Ne szólj a szüleidnek, tesó tőlük másolta a saját mintáját?

Melyik szülőd kekeckedő, negatív mentalitású?

febr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
73%

Egyszerűen csak tegyél úgy, mintha meg se hallottad volna amit mondott.

Az ilyenekkel ezt az egy dolgot lehet tenni.

Egy idő után be fogják látni, hogy sehova sem vezet, hiszen nem ér célba.

febr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezz meg te is másokat, hogy ők hallottak-e valamit, vagy csak a szél lengeti a pofáját ennek a majomnak ott melletted, és azt a zajt hallottad?!
febr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Alázd vissza a bátyádat! Például:

-Te sem vagy egy Adonisz.

-Soha nem lesz egy barátnőd sem ha ilyen vagy.

-Orvosként 10-szer annyit keresek majd mint te matematikusként.

-A kisebbségi komplexusodat és a kisebbségi érzéseidet nem vetítsd ki rám.

febr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6%

Bàr genyóságnak érezhető amit csinál, és valóban semmi joga bele- és beszólni.... Nagyon esélyes, hogy van ennek megfontolandó oka, háttere, csak ez a te leírásodból nem derül ki.


Jó eséllyel egy versengő típus lehetsz, aki akár barãt, akár testvér, akár másokkal van, nem a puszta jó kapcsolatot szeretnéd velük. Hanem szebb, több, sikeresebb akarsz nàluk lenni, ez hajt téged, ezért törtetsz. A tesód meg mint többségében külső szereplő, észre vette már ezt, ismer, és ezt cikizi, ezt figurázza ki.


És valóban kínos lehet számára, ha nem megfelelően viselkedsz, más meg tudja, hogy az ő húga vagy... Ezért a beszólás. Bár mint jó tanács, beszélgethetne veled erről emberi hangon is, vagy már próbálta, csak nem jutott el az agyadig?

febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
24%
Egy kiadós verés kell a bátyádnak. Amúgy azért csinálja ,mert homokos
febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Ha bármit reagálsz, azzal eléri a célját, mert reakciót akar kiprovokálni, veszekedést, sértődést stb. Működik az a megoldás, hogy levegőnek nézed, egyàltalán nem reagálsz az ilyen mwgjegyzéseire. Ez eleinte nehéz, mert tovább piszkálódik, es nehéz kizàrni a gondolataidból vagy nem reagálni. De idővel felhagy vele, mert nem kapja meg azt az elegedettséget, amit a másik megbántott/sértett reakciója vált ki benne.


Ha belegondolsz, ez szánalmas viseljedés a reszéről, segít ez is abban, hogy ne reagálj. Ha sajnálod, nem leszel ra dühös.

febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Kösz a bókot tesó! Mintha nem is értenéd, hogy negatív.
febr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!