Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segítsek a húgomnak?

Hogyan segítsek a húgomnak?

Figyelt kérdés

Tíz éves, otthon él az öregkori elbutulás minden tünetét mutató, halálos beteg 85 éves nagyanyánkal, az érzelmi analfabéta anyánkkal, az infantilis 28 éves bátyánkkal, és a kocsmatöltelék apánkkal. Szép család. Én 19 évesen költöztem el, itt élek a faluban.

Sokszor jön el hozzám, a családomhoz, vagy a munkahelyemre (a sulival szemben dolgozom).

Gyakran sír, mert nem akar hazamenni. Édesanyánk nem képes vele beszélgetni, a "mi volt a suliban", a "miért nem lett jobb jegyed", "nekem sokkal szarabb gyerekkorom volt" témakörökön kívül.

Utána anyánk elvonul, és jön a nagyi egzecírozni. Neki szidja anyánkat, vádolja lopással, panaszkodik.

A bátyánk hatalmát a számítógéphasználaton éli ki: néha kiszed belőle alkatrészeket, gondol egyet és kihúzza a netkábelt (az ő szobájában van az elosztó). Apánkat este látja, ha hazaér és kinyúlik a tévé elé. Nem részeg, de nincs otthon szinte egész nap.

Ha elmegy tőlünk, folyton sírok én is. Gyakran kérem anyánkat, hogy had aludjon itt, had vigyem ide-oda, stb.

A húgocskám szokta mondogatni, hogy de jó lenne, ha náluznk lakna (nem vagyok vele engedékeny), ha apánk olyan lenne, mint a férjem, ha a lányunk a húga lenne, nem az unokahúga.

Nekem is anyai érzéseim vannak felé, nem testvéri.

Sokszor gondolok arra, hogy magunkhoz költöztetem.



2012. máj. 18. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kérjetek próbaidőt a szülőktől. Mondjuk egy hetet. Ha rosszak a jegyei, mondd, hogy felkészíted, gyakoroltok, de akkor tényleg legyen látszata is. Legyenek jó a jegyek. Ha a nagymamátok ilyen rossz állapotban van, akkor talán már nem sokáig (bocsánat, hogy ezt ilyen egyszerűre veszem) és talán anyukádon sem lesz akkora teher, mint most. Talán akkor a tesódnak is könnyebb lesz.
2012. máj. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Na de miért is nem költözik oda hozzátok? Beszéld megy muterotokkal, tálald neki JÓL, hogy miért lenne jobb neki ha nálatok lakna, mennyi mindent levennél a válláról. De ilyen esetkben a családi pótlékért az anyák nem adják "kölcsön" a gyereket.
2012. máj. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mikor a nagyi jól volt, is ilyen volt anyám. Amúgy tényleg nincs neki sok hátra :(

Szite mintenből jeles, de jaj neki ha négyest, mit ad isten hármast visz haza. Egy kettese volt egész évben (német, nem nagyon megy neki, én is "rászálltam", elmondtam, hogy itt az osztrák határnál milyen lehetőségei vannak)

2012. máj. 18. 08:51
 4/11 A kérdező kommentje:
Anyagilag igen jól állnak, nem vágná földhöz őket -12ezer.
2012. máj. 18. 08:51
 5/11 anonim ***** válasza:

A férjeddel megbeszélted a problémát?

Sajnos, a felsorolt dolgok nem elegendőek gyakorlatilag semmilyen gyámügyi lépéshez. Az egyébként is csak viszályhoz vezetne, ami a kislányon csapódna le. Szerintem egyetlen lehetőséged, a maximális figyelem, szeretet, törődés.

2012. máj. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Értem, ha meg nem vágná földhöz a -12ezer, akkor pláne forszíroznám az ügyet.
2012. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb: egyszerűen költözzön hozzád. Anyád nem fog a gyámügyhöz rohanni. Csak égetné magát. Kifejezetten jó eséllyel ha meglépitek a család hisztizni fogja, de el fogja tűrni.
2012. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnos ez a "költözzön el" nem jöhet össze. Most hívott, hogy szeretne holnap nálunk aludni mert anyánk nem engedi meg, hogy ő aludjon a barátnőméknél, és az, hogy másik gyerek is ott legyen? Soha.

Iskola után azonnal haza, maradjon csendben és üljön a seggén. Nálunk ezt csak így lehet túlélni. A barátnője a szomszédban lakik, és nem mehet át!

Nekem sincsenek barátaim, hiába itt nőttem fel. Ez egy falu, átmenő forgalom félóránként egy autó, a húgom se hülye, de nem mehet ki az utcára biciklizni, mert elütik. Bringázzon a szarrátört 5 négyzetméter betonon.

2012. máj. 18. 20:10
 9/11 anonim ***** válasza:

"Most hívott, hogy szeretne holnap nálunk aludni "

Van akadálya, hogy ez az óhaja teljesüljön?

Ha van akadály, akkor az leküzdhető valahogy?

Ha megoldottátok, hogy nálatok aludjon, akkor megoldható ez holnapután is?

Meg azután?

2012. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elfér, ha erre célzol. Jut neki is enni. Ahol két felnőtt és egy beles baba (plusz egy kölyökkutya) jól lakik, akkor a csipegetős húgom se marad éhen.

Az egyetlen akadályozó tényező az az anyánk. Ma reggel kiabálva hívott fel, hogy mi a francért kell a húgomnak nálunk aludni. Főképp, hogy minden hétvégén. (Ez lenne a harmadik sorozatban)

2012. máj. 19. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!