Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek a férjemmel ebben...

Mit tegyek a férjemmel ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a dolog. Férjem húga és családja hosszú ideig külföldön éltek. Belebuktak a vállalkozásukba, elveszítettek házat, mindent. Egy éve jöttek haza a 3 gyerekükkel, anyósoméknál laknak, eltartatják magukat, nem dolgoznak. A férjem dohog, többször beszélt a hugával, de ők minimálbérért nem mennek el dolgozni. Magas lóról estek le, de az igények maradtak, pl. táborba el kell menni a gyerekeknek, ha nincs rá pénz, akkor is, apósom kifizette nekik, a mi gyerekeinkét meg küszködjük ki mi. A férjem egyre mérgesebb, már a sógorommal is összeveszett, ingyenélő balféknek nevezte. Félek, hogy ebből családi háború lesz, hiába mondom neki, hogy ha anyósomék elfogadják őket így, neki semmi beleszólása nincs, de nem érti. Apósom is mondta neki, hogy próbáljon meg toleránsan viselkedni, mégsem rakhatják ki a lányuk családját az utcára, próbálnak rajtuk segíteni, még mi is segíthetnénk anyagilag. Na ez olaj volt a tűzre, méghogy mi segítsünk!


Nekünk is van két gyerek, mindketten dolgozunk, mindent magunk fizetünk, én pl. egy Coop-os boltban vagyok eladó, nem panaszkodom, de erre mondta a sógornőm, hogy annyi pénzért nem menne el dolgozni. Hát nem is megy, pedig lenne munka. Azt mondta, neki havi 200 kell. De hát már 1 éve itthon vannak, és csak várják a sült galambot, meg pumpolják anyósomékat. A férjem meg dühöng, nem tudom mivel tudnám lecsillapítani, mert ezen e helyzeten úgysem tudunk változtatni, de csak egyre rosszabb. Már azt is mondta, karácsonykor be ne tegyék ide a lábukat, nem akarja látni őket. Ez a mi családi békénket is feldúlja. A gyerekek meg nem értenek semmit.



2012. dec. 10. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyet értek és együtt érzek a férjeddel-nálunk is hasonló a helyzet,bár még ennyire nincs elmérgesedve.

Nem nagyon tudsz többet tenni, mint hogy amennyire lehet minimalizálod a kapcsolattartást a hugiékkal, ha lehet inkább anyósék menjenek hozzátok, és ne ti hozzájuk. És ne is nagyon beszéljetek róluk otthon se, mert a férjed már gondolom attól feszült lesz.

2012. dec. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Idéznék először is két szakaszt, amit össze kellene egyeztetni:


"Apósom is mondta neki, hogy próbáljon meg toleránsan viselkedni, mégsem rakhatják ki a lányuk családját az utcára."


"Annyi pénzért nem menne el dolgozni. Hát nem is megy, pedig lenne munka. Azt mondta, neki havi 200 kell."


Itt kezdődik a gond. Nem az a probléma, hogy ott laknak. (Nehogy ki dobja őket az apuka, Isten ments, nem azzal van a gond.) De felháborító, és végtelenül dühítő az, hogy lenne lehetősége dolgozni, (még ha lényegesen csekélyebb fizetéssel is mint korábban) és mégsem megy. Mi a fészkes fenét gondolnak, a pénz magától terem? Tipikus 21. századi dzsentrik. Az apukának is javában nyüstölnie kéne őket, hogy menjenek dolgozni, mert feltételezem, hogy nem parazitának nevelte a lányát. Könnyű más tollával ékeskedni. Jelen esetben más pénzével. Azért maradtak nagyok az igényeik, mert megengedhetik maguknak. Ha nem lenne ilyen támogatásuk, hidd el, egyből csökkenne az igényük. A kényszer nagy úr. Mivel ez nincs meg náluk, elvannak mint a befőtt. Csak nehogy az legyen, hogy amikor esetlegesen nektek lenne szükségetek segítségre, azért nem kaptok majd, mert ezek a lusta emberkék felélték a vésztartalékokat. Az apucinak tehát talpra kéne állítania a lányocskáját, mert ez így nem mehet a végtelenségig. Beszéljetek vele, hogy nem azt kéritek, hogy kirúgja a kis családot, hanem csak erősen ösztönözze őket, hogy húzzanak dolgozni. Remélem a legjobbakat, és remélem nem szenvedtek majd semmiben hátrányt az ő lustaságuk miatt.

Minden jót nektek!

2012. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pár kérdéssel feljebb van egy férj, aki nem megy gürcölni havi 200-ért. Mi van mostanában a férfiakkal?
2012. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"meg pumpolják anyósomékat"


ha ők elviselik nekik ezt,úgysem tudtok mihez kezdeni......

tudom hogy lépni úgysem fognak az anyósék,nekik jó így

honnan tudom?

onnan hogy nálunk ugyanez,apu húgának volt nagyon szép házuk,mindenük,de nem dolgoztak,válogattak,aztán meg mamámékhoz költöztek,mamám kölcsönt vett fel,hogy vásárolgassanak,meg tartja őket,ingyen,apunak meg azt mondta,hogy "ti dolgoztok,nektek nem segítek",tehát a történeted nem egyedi

van 2 unokája,apu két testvérének a gyereke,és nekik mindent megvesz,ő ruháztatja őket...stb,én meg mikulásra kaptam egy 120 forintos csokit,az unoka PS3-at kapott,mert a szülei nem dolgoznak,én nem tudják megvenni nekik......nem akarjuk mi hogy vásárolgsson nekünk,de a megkülönböztetés az megy

és apu kiakadt múltkor,és mondta hogy "nem veszitek észre hogy lehúznak titeket,én nem jövök többet ide!"

Azt a választ kapta,hogy "nem kötelező"

2012. dec. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt nem csak az ingyenélőkkel van a baj. Azokkal , akik őket támogatják.

Szakadjatok le erről az ágról. Ott csak pusztulás és hanyatlás van, ahol az ingyenélőket támogatják, és azokat elnyomják, akik dolgoznak.

Nem kell veszekedni. Próbáljatok teljesen önállósodni. Ez nem jelent egyet az összeveszéssel, de közöljétek, hogy ezzel nem értetek egyet, és nem kívántok ezen idegeskedni és belefolyni.Ha ilyen ostobák, hogy ilyeneknek adnak menedéket, akkor majd úgyis megnézhetik magukat.

Ne is csillapítsd a férjedet, mert igaza van. Ha elnyomod, akkor az igazságot nyomod el, és azt, hogy változzon valami az életben. Azzal csak ezeknek a senkiháziaknak a túlélését segíted. Kapják meg a JOGOS jussukat!

2012. dec. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!