Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha ilyen a húgom?...

Mit tegyek, ha ilyen a húgom? (lent)

Figyelt kérdés

Anna mostanában nagyon kezelhetetlen, nem bírok vele. 9 éves, de már úgy viselkedik, mint egy 15 éves. Legrosszabb hatással a barátnője van rá, mert amióta ezzel az új csajjal barátkozik, azóta csúnyán beszél, felesel, gyakran (szinte soha) nincs kész a házija, nem tanul, mindenkivel kiabál és pimaszkodik (nem a "cuki" módon), csak a barátnőjével nem. Ráadásul tegnap fél órát (!) beszélt telefonon a barátnőjével az One Directionról, hogy "milyen jó pasik". (!!!) Mondtam neki, hogy nem vagyunk mi ilyen gazdagok, merthogy ez pénzbe kerül, de csak leordított.

A szüleim nem igazán tesznek azért, hogy újra normális legyen, de szerintem azért, mert nem nagyon tudnak. Én mindenképp meg szeretném "javítani", de nem tudom, hogy fogjak hozzá, ehhez kérnék segítséget.



2013. ápr. 23. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
A szüleid feladata.
2013. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Ez van törődj bele. Az én húgom is ilyen, pont ennyi idős. Lehet hogy kinövi. Én addig 12 órát dolgozok és nem vagyok vele egy légtérben.
2013. ápr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
97%
Lehetséges, hogy a "barátnő" viszi bele a rosszba, bár én azt az elvet vallom, hogy csak azt lehet belevinni a rosszba, aki hagyja. Nem nagyon tudsz mit csinálni; nem fog megváltozni a kedvedért, sőt kialakul benne egy "csakazértis" érzés. Szerintem beszélj anyukádékkal, hogy próbálják visszafogni, elvégre egy kilencévest még talán vissza lehet fogni. Elég korán kezdi a lázadást, habár én is például tízévesen kezdtem.
2013. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
42%
Bocs , de szerintem vágd jól pofán, vagy beszélj a szüleiddel hogy ezt téged zavar.
2013. ápr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
nem azért de adj neki egy pofont igenis állj ki magadért.Még hogy leordítja a fejed kiabálj vissza,először szép szóval kérni aztán erélyesen rászólni és ha ez sem segít pofon, ha ezután sem kér bocsánatot el kell tiltani a telefontól és a nettől
2013. ápr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek! Megpróbálom.
2013. ápr. 24. 13:55
 7/8 anonim válasza:
Sikerült?
2013. máj. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy anya nem hisz nekem, mivel Anna a szüleim szemében egy kis "kincs", 'angyalka", és "ő az, aki nem tenne soha rosszat". Anna nem vallja be (hisz miért tenné?), a szüleim felé pedig mindig az "angyalka" arcát mutatja. :(
2013. máj. 4. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!