Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Érdekelne, hogy akinek a...

Érdekelne, hogy akinek a gyermekei nagyobb korkülönbség van mit gondol, nagy a szakadás a két gyermek között?

Figyelt kérdés
Sajnos első gyermekünk megszületése óta nem jön össze a második gyermek és már lassan 6 éves és nagyon szeretne ő is kistestvért mi is még egy babát. Sokszor gondolkodom azon, hogy mi van akkor ha túl nagy lesz a korkülönbség köztük?
2013. jún. 18. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A barátnőm és a nővére között 10 év van. De igazából nem nevezném igazi nővéri kapcsolatnak. Annyira külön világ a kettő, hogy nincs semmi közös pont.

Szóval nagy a rizikó, hogy nem lesz köztük olyan igazi testvéri viszony.

2013. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Miért nem fordultok orvoshoz?

Szerintem 6 év még nem sok. Szerintem olyan 10 év különbségtől sok a különbség. Bár ez is teljesen gyerekfüggő.

2013. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az egyik húgom közt és köztem 6 év a korkülönbség és nagyon jó volt a gyerekkorunk, én sem tervezek előbb kistesót (már ha lesz). A másik húgom közt, pedig 16 év. Na az a sok! :D
2013. jún. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Öcsém és köztem 9 év van,sokkal jobb a testvéri viszonyunk,mint a hasonló korú tesómmal.Keresztlányom kisöccse 6 évvel fiatalabb,imádják egymást,féltékenység csak nyomokban fordult elő a legelején,de ügyesen kezelték a szülők.Nagyon sok múlik rajtatok szülőkön,hogy hogyan nevelitek őket.

Én személy szerint 5-6 év korkülönbséget tervezek a gyerekek között,mert én azt látom(magamon,és a környezetemben is),hogy sokkal jobb ez így.

2013. jún. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Köztünk 14 év van és a világon a legjobban szeretjük egymást. Barátnőm és nővére közt is 6 év van, ők is nagyon jóban vannak, állandóan együtt mennek mindenhová. A kis korkülönbség amúgy sem garancia semmire. Sok testvért ismerek, ahol 1-2 év a különbség, de nem is szeretik egymást.
2013. jún. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi hárman vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb, a az egyik testvérem 3, kisebbik 13 évvel fiatalabb. Az való igaz, hogy a nagyobbik kistestvéremmel egészen más a kapcsolatom, mint a kisebbikkel, de szerintem ez nem baj. Valamennyire a kicsi testvérünknek olyan, mintha egyke lenne, mert lényegében négy felnőtt lesi a vágyait. Mivel mi már felnőttek vagyunk, nem megyünk bele a legkisebb tesőmmal olyan gyerekes vitákba, amiket a nagyobbik kistesómmal megvívtunk kicsi korunkban (kié legyen a kedvenc plüssmaci, stb. Akkor is, ha kettő volt belőle.) Ez valahol előny, valahol hátrány. Szerintem összességében jó döntés volt a szüleim részéről egy harmadik gyereket is vállalni, mert azért ez is igazi testvérkapcsolat. Szóval szerintem ne aggódj emiatt, de fokozottan figyelj arra, hogy a nagyobbik gyereked semmiképp ne érezze kitúrva magát. Ez akkor is előfordulhat, ha ő is nagyon szeretné a kistestvért.
2013. jún. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Koztem es a hugom kozt 3 ev van,allandoan gyilkoltuk egymast mikor kicsik voltunk.:DDD

Parom es az occse kozott viszont 7 ev van es eskuszom a legjobb testverpar a mai napig pedig mar nem vagyunk annyira fiatalok!:) Nagyon jo volt koztuk mindig a kapcsolat, ugyhogy szerintem nincs miert aggodnod!:)

Persze a kivetel....:)

2013. jún. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Köztem és tesóim között 8,15 és 17 év van. De teljesen jól megvagyunk :)
2013. jún. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

tesóm és köztem 21 év van..

2 külön világ vagyunk. én 17 ő 39. szinte nem is a tesóm,mert amikor kicsi voltam akkor ő már elköltözött,így ritkán láttam.. most jelenleg velünk él, ( válás hosszú..)

de olyan mintha az anyám lenne :|

2013. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Unokatesóméknál 7 év van. Emlékszem, hogy egyszer beszélték mikor ott voltam.

Akkor unokatesóm/a nagyobb/ azt mondta, hogy a kisebbnek olyan téren rossz volt, hogy mikor ő kicsi volt /6 év körül/ a nagyobb ugye már jobban szeretett kijárni a városba barátokkal. És, hogy emlékszik olyanra, hogy menni akart velük és sírt meg minden. Viszont mindketten azt mondták, hogy a korkülönbség miatt nem volt olyan rossz kapcsolatuk. Pl.: a kisebbet érdekelté gyerekkorába a töris dolgok úgy a nagyobb mindig neki mondta fel a törit. :D

2013. jún. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!