Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi baja a nővéremnek?

Mi baja a nővéremnek?

Figyelt kérdés
Amikor születtem a nővérem már tinédzer volt. Gyerekkoromban jól elvoltunk együtt,de néha akkor is önző volt,pl. képes volt velem veszekedni 1 ceruzán hogy az enyém vagy az övé,pedig ő akkor már majdnem felnőtt volt én meg csak 1 kisgyerek. Késöbb úgy tűnt nekem mintha féltékeny lenne rám mert már nem ő a családban a legkissebb. Amikor ovis voltam,a pasijához költözött,hozzáment feleségül. Az elején a férje is kedves volt,elszoktak vinni magukhoz aztán valahogy mindketten megváltoztak. Nővérem sokszor akart válni az anyósa miatt,akivel az elejétől utálták egymást (már kb.6 éve nem beszélnek). Legalább 10szer hazaköltözött már,de mégis mindig visszament a férjéhez. A férje nem csalja őt,nem veri,nem iszik,jól álnak anyagilag is. Nővérem már kb.12 éve furcsán viselkedik anyámmal. Olyan hangnemben beszél vele mint valami lázadó tini,összevissza pattog,hisztizik,volt már rá példa hogy anyámat leku..ázta csak azért mert az anyósa összebeszélt neki anyámról mindenféle hazugságot. Amikor megszületett a gyereke akkor egyre rosszabb lett,minden hétvégén lepasszolta ide a gyereket (3 hónapos korától) mert ő a saját hobbijának élt. Azzal meg nem törődött hogy szüleim dolgoznak és nem érnek rá,minimálbérből élünk. Sokszor én maradtam othon a gyerekére vigyázni suli helyett. Persze engem is mindenért csak cseszegetett,parancsolgatott nekem. Volt hogy beszóltam neki hogy álitsa le magát akkor azt kiabálta nekem hogy persze mert én vagyok anyuci pici lánya és nincs saját véleményem hanem azt csinálom amit anyuci mond. Mindig lemondott bambának,ügyetlennek,persze a férje meg minidg csak tett rá egy lapáttal és mindig azzal jött nekem kb.12 éves koromban hogy mikor lesz pasim. Mostanában valamivel normálisabb a nővérem,de igy is gyomoridegem van amikor jön mert előre látom hogy belém fog kötni,nyomozni fog utánam a gépemen vagy beszól valami hülyét a szüleim előtt. És aztán csodálkozik hogy semmit nem mondok neki a magánéletemről. Mindig mindenből perverz viccet csinál,szereti kibeszélni a legidősebbik tesóm szexuális életét (az meg olyan hülye hogy el is mond neki mindent) aztán egész család tudja azt is hogy mikor szexelt utoljára. Hányingert kapok ettől az egész szex témától már,sztm nem tartozik senkire hogy én és a pasim mit csinálunk. De a nővérem nem tud semmi értelmeset kérdezni tőlem mindig valami f..z témával akar hozzám közeliteni és azt hiszi hogy vicces. Legjobban meg az idegesitt hogy anyám tönkre van már a hisztijeitől,nyugdijas már és nem a legjobb az egészsége de a nővérem folyton csak cse.szegeti őt,és ha anyám megmondja neki hogy elege van belőle hogy folyton csak idegesiti akkor anyám sajnáltatja magát a nővérem szerint. Igazán nem is ismer engem,elhúzott othonról amikor még gyerek voltam,nem tudja engem mi érdekel,nem ért meg engem semmiben. Néha kitalálja hogy menyjek vele valahova,olyankor is vmi s..r programot talál ki ami engem nem érdekel és akkor én vagyok a bunkó mert nem érdekel az ami őt. Meg ha el is megyek vele valahova akkor is stresszben vagyok tőle mert félek hogy mibe fog belekötni. Néha úgy érzem mintha fóbiám lenne tőle pedig a nővérem,és ez igy nem normális,de beszélni nem lehet vele mert meg se halgat csak mondja a magáét és ő van kibukva azon hogy őt senki se halgatja meg. Tudtok valami tippet adni hogy hogy viselkedjek vele? Próbáltam már barátkozni vele,próbáltam kerülni a beszélgetést vele...

2013. jún. 27. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Hol írja ,hogy neked kötelezö vele jóba lenned??

Én elhiszem hogy neked fáj ez a dolog ,hogy a növéred, családtag, közeli rokon és mégis hogy viselkedik veled / veletek ,de ha te mentálisan ép akarsz maradni akkor huzd fel szépen a tűzfalat s ne foglalkozz vele!

2013. jún. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
pontosan! mondd meg neki, hogy foglalkozzon a gyerekével, meg a férjével, ne veled, meg sajnálod, hogy te érdekesebb vagy neki, mint a saját gyereke. igaz, hogy megbántod, de tartozol neki ennyivel.
2013. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!