Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Idősebb testvérek! Öcsém most...

Idősebb testvérek! Öcsém most ért abba a korba, hogy elkezdett bulizni, inni stb, és a haverjaival mostanában engem kérnek meg, hogy vegyek nekik piát mivel én már elmúltam 18. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tudtam, hogy egyszer elfog jönni ez az idő, de nem tudom, hogy ilyenkor érdemes-e segíteni neki, vagy nem lenne helyes? Ti mit szoktatok csinálni ilyen helyzetben?

2013. júl. 1. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem Te, majd megveszi neki más. Ha ésszel csinálják még, akkor segítenék néha. De a cigit biztos nem venném meg.
2013. júl. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a tesód?
2013. júl. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban! :-)

Én megveszem neki, persze csak mértékkel (17 éves, fél éve kezdett el bulizni járni). Én 15 éves koromtól kezdve járok (nővérem segítségével), így nem akarok álszenteskedni, hogy nem "engedem" neki. :) Megoldják nélkülem is a piavásárlást, de így legalább tudok mellé pár intő szót is adni... Cigit viszont nem veszek neki, félő ,hogy jobban rászokna (kocadohányos, mint én). Ha akarnak, azt oldják meg máshogy.

21L

2013. júl. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megveszem neki, mert így legalább tudom, hogy nem valami pancsolt tablettás szart vesznek, és azt is tudom nagyjából mennyit vesznek. És még a bizalom is megvan felém, ha bármi gond van nem fél felhívni, akár részegen az út széléről.
2013. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Így is úgyis megoldják hogy piát szerezzenek. Mond meg neki ha nemakarod akkor nemveszel nekik pát azt csá. De szerintem inkább te vedd meg nekik mint más idegen.
2013. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
18/F
2013. júl. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom, hogy mindent megvennék neki, de segítenék, nehogy bepöccenjen, és akkor se keressen, ha szarban van. Én jól elvoltam az öcsémmel, cigit is vettem neki, meg piát is, szerencsére egyikre se szokott rá, ugyanakkor simán felhívott hajnalban, hogy bocsi, de részeg a sofőr, el kéne érte mennem, anyának ne szóljak, etc... Jobb a békesség. Persze attól még adhatsz neki pár jó tanácsot, csak ne nézd se gyereknek, se hülyének, mert azt nem fogja díjazni.
2013. júl. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg neki de kérj cserébe valamit.
2013. júl. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!