Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak hogy megértessek...

Mit csináljak hogy megértessek egyes dolgokat a testvéremmel?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok! Van egy idősebb testvérem és úgy érzem hogy minden dolgomba bele akar avatkozni, vagy nem is csak akar hanem bele is avatkozik! Elvárja hogy azt meg úgy csináljam ahogy ő akarja! Emígy nagyon bezárkózott, ki alig megy! Lassan már nem merek semmit sem csinálni mert a fejemben motoszkál már valami kis ördög ez miatt! Nagyon szeretem a testvérem de hogyan értessem meg vele hogy én szabad ember vagyok, azt csinálhatok amit akarok?

2013. aug. 7. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

21 éves felnőtt ember vagy. Viselkedj ennek megfelelően és akkor mások is így fognak kezelni.

Ne érdekeljen, hogy mit akar a testvéred, az ő és nem te. Neked csak 1 emberre kell hallgatnod és az te vagy, mindenki más csak tanácsokat adhat, dönteni viszont mindig te döntesz.

Legközelebb köszönd meg neki, hogy tanácsot adott és mond, hogy átgondolod és majd eldöntöd mi legyen. Nem kell elmondani neki mit fogsz csinálni, mert semmi köze hozzá. Ha tovább kötözködik, azt is köszönd meg, de engedd el a füled mellett. Ha belenyúl a dolgaidba, akkor minden esetben szólj rá, hangsúlyozd ki, hogy az a tied, te pedig nem szeretnéd ha még egyszer hozzányúlna.

Ha már nagyon eleged van belőle, akkor csak hagyd rá a dolgot, hagy higgye, hogy azt fogod tenni, amit ő akar és utána dönts a magad feje szerint. Ha ezt később számonkéri akkor csak mond, hogy így láttad helyesnek és kész. Sokáig fog tartani, de kitartónak kell lenned, mindig a magad döntéseit kell meghoznod - ami között lesz tévedés, hiba is. De mindenkinek joga van ahhoz, hogy elkövesse a saját hibáit. Egy idő után meg fogja szokni, hogy nem hagyod beleszólni az életedbe.

2013. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) egy lendületet adtál :) na meg az a helyzet hogy tényleg nagyon szeret meg nagyra tartja az öccsét a,azaz engem,de bakker ez a szeretet is megölhet :) ami nekem kell az a SZABADSÁG hogy igenis én döntsek magamról és ne más :) hagy verjem bele a fejem a falba és majd utána rájövök a helyes útra !!
2013. aug. 7. 23:15
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bólogass, meg helyeselj mindent, amit mond - aztán meg tedd azt, amit te szeretnél.

Mert tényleg szabad ember vagy, úgyse tud megakadályozni, mindenki el kell kövesse a saját hibáit.

2013. okt. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!