Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A féltestvér is testvérnek...

A féltestvér is testvérnek számít?

Figyelt kérdés

2013. szept. 2. 19:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha az anyukád vagy az apukád véréből származik, és te szereted őt, akkor mondható annak.
2013. szept. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen.

Nekem is van egy de sose láttam

Csak azt tudom hogy lany es 20 evvel nagyobb nálam

2013. szept. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a féltestvér az féltestvérnek számít.
2013. szept. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az is testvér.

Az megint más, hogy ki hogyan él vagy nő fel a féltestvérével. És ez határozza meg, hogy miként tekinti.

A nővérem 11, a bátyám 10 éves volt, mikor születtem, a bátyámmal ugyan nem hosszú ideig, csak néhány évig, viszont a nővéremmel hosszú évekig együtt éltem, viszont mind a kettővel felnőtt korunkban is nagyon jó a kapcsolatunk, így én ugyanolyan testvérnek érzem őket, mintha egy apától és anyától származnánk.

De vannak olyanok is nyilván, akik nem élnek együtt, akár nem is ismerik egymást, ők nyilván nem tartják olyan testvérnek a féltestvérüket.

2013. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Apám második feleségének egy harmadik férfitől született gyereke a testvérem?
2013. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ez kérdés? Én ugyanannyira szeretem a féltestvérem, mint az "édestestvérem", egyáltalán nem érzem kevesebbnek. Sőt, talán jobban is kijövünk :) Az édestestvérem 12, a féltestvérem 15 évvel fiatalabb nálam.
2013. szept. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 5-ös. Nem a testvéred, de nem is a féltestvéred. A féltestvéreddel az egyik szülőtöknek közösnek kell lennie vér szerint. Nem elég ha egy háztartásban élnek.
2013. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
40%

Külön élnek. A vér nem megy át közvetett utón?

Házasodhatok is vele?

2013. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Apád nemzette, de nem anyád szülte?

Anyád szülte, de nem apád nemzette?


Ha a kettő kérdés valamelyikére igen a válasz, akkor van féltestvéred. ha mindkettőre nem, akkor az mostohatestvér, semmi közötök vér szerint egymáshoz, és igen épp ezért megházasodhattok, mert az nem járna vérfertőzéssel.

2013. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Apám nemzette, de nem anyám szülte.
2013. szept. 2. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!