Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van joga a szülőnek ahhoz,...

Van joga a szülőnek ahhoz, hogy eltiltson a testvéremtől?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok,és a szülőm eltiltott a nagykorú nővéremtől.Mit lehet tenni ez esetben?A gyámhivatal beleszólhat? Kérlek normális válaszokat, nagyon fontos nekem!

2013. nov. 21. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Végeredménybe míg 18 nem vagy a szüleid döntik el mikor hova mehetsz.. De mi miatt tiltottak el tőle?
2013. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Ha nagyon rosszak az otthoni körülményeid, míg a testvérednél jók, el lehet intézni, hogy ő legyen a gyámod. De, ha pl. amiatt tiltott el tőle anyukád, mert egy léhűtő, az megint más kategória, ilyenbe a gyámhivatal nem szól bele.
2013. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem egy jó körülmény van otthon,nem anyagi szempontra gondolok,hanem állandóan orditozik velem apa,pedig én nem vagyok r*banc,mint a 14 éves lányok többsége (tisztelet a kivételnek).Anya már 7 éve meghalt..
2013. nov. 21. 18:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem tudtam, hogy meghalt. De mégis miért tiltottak el a tesódtól?
2013. nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet a gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról



28. § (1)102 A gyermekkel való kapcsolattartásra mind a szülő, mind a nagyszülő, mind a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult.


(2)103 A kapcsolattartás szabályozására, újraszabályozására irányuló kérelmet a korlátozottan cselekvőképes gyermek önállóan is előterjesztheti.



Szóval igen, törvény lehetővé tesz, vagy a tesód, vagy te kérheti a gyámhivatalnál.

2013. nov. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!