Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek mi tegyek? (Többi...

Szerintetek mi tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy kisöcsém és mi egy elég "nemgazdag" családban élünk. Még egyszer sem voltunk nyaralni (16 vagyok),strandon sem voltunk már kb 3 éve,és sehol máshol sem. Egyszer elmentünk 2 éve egy napra a Balcsihoz és kb ennyi... Nekem van egy barátom aki kicsivel jobb anyagi helyzetben van mint mi. Tavaly volt az első évfordulónk és akkor elvitt moziba meg kajálni. Nem sokára két évesek leszünk és állatkertbe akar menni meg lehet strandra is. (Ennyire ők sem állnak jól. Egész nyáron ezért dolgozott.) És tesóm ezt tudja és a fejemhez vágta hogy nekem milyen jó. Nem vihetem őt is magammal az évfordulónkra... Annyira sajnálom. És bűntudatom is van hogy ő sem érdemelné meg kevésbé.... :(

2014. júl. 25. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan lesz majd olyan is, amikor a kisöcsédnek lesz valami jó programja.

Szerintem nyugodtan menj el a barátoddal az évfordulóra, csak ne áradozz róla otthon, hogy hova mentek és milyen jó volt, stb. Nehogy azt higgyék, hogy te dicsekedsz, vagy ne fájdítsd véletlenül a szívüket.

2014. júl. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért egy strandra elmenni nem nagy összeg, főleg ha van a közelben is, vagy tó vagy bármi hasonló. Nem értem hogy lehetnek olyan emberek akik még erre is sajnálják a pénzt. Mert lehet kevesebbet költeni másra, és akkor marad erre. Nyilván a szüleidnek erre nincs szüksége, viszont 16 évesen diákmunkára már mehetsz, abból lehet nyaralni. De akár még tesót is elvinni valahova. Nyilván évfordulóra ne. Oda nem kell 3. ember, ezt meg kéne értenie neki is.
2014. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves második kommentelő. Te lehet hogy könnyen megtudnád oldani, mi nem. És nem azért mert sajnálják a pénzt... Olvasd el hogy hogy kezdtem el az egészet... És az öcsém pedig megérti csak rosszul esik neki. Szerintem ez tök normális nekem is rosszul esne..
2014. júl. 25. 12:43
 4/4 anonim válasza:
Figyelj, legjobban az anyagi helyzeted ugy tudod megoldani, ha a suliban tanulsz, nyelveket, ez hazsbkdra valik ha nyari munkat keresel. Igy ha nyaron penzt keresel, akkor igy szuleidnek meg tudod mutatni higy tudsz te gondoskodnk magadro, inkabb torodjenek a testvereddel. Most pedig megertem tesodat, de ez a te evforduod. Erezd jol magad, es kiengeszteleskepp menj el egy jatszoterre a tesoddal vagy barmi kozos program:)
2014. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!