Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyire modortalan az egyik...

Mennyire modortalan az egyik testvérnek drága ajándékot, a másiknak pedig egy sokkal olcsóbbat adni karácsonyra?

Figyelt kérdés

A húgommal Jó a kapcsolatunk, és szeretnék egy telefont venni neki, mert régóta szeretne egyet. (nem vagyok egy karácsonyozós ember, de pont decemberben tudnám megvenni, úgyhogy akkor már várok egy hetet vele, hogy odaadjam)

De a nővérem neurotizál, és habár szeretem valamennyire, nem dolgoznék plusz tíz éjszakát csak azért, hogy ő is drága ajándékot kapjon.

De megbántani sem szeretném, plusz elég féltékeny típus, de ő a húgommal ellentétben már megtehetné, hogy dolgozik, ha szüksége van bármilyen nagyobb beruházást igénylő dologra.

Szerintetek ez mennyire etikus?



2014. okt. 27. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Elég szomorú, ha a testvéreidnek az ajándék ára a lényeg.
2014. okt. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
"csóródiákmunkásvagyok" :D ,hát szerintem nem az, végül is,ha akar valamit akkor megtud dolgozni érte,bár gondolom nem örülne neki.
2014. okt. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem az ára a lényeg, de azért mégis csak igazságtalannak érezné a legtöbb ember, ha a másik 20x drágább ajándékot kapna..
2014. okt. 27. 13:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Tényleg az vagyok :D Jó, annyira nem, de azért jól kell beosztani :D
2014. okt. 27. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig az első vagyok.

Kérdező, nem tudom mások hogy éreznének, én biztosan NEM érzeném magam azért rosszul, mert a testvérem drága ajándékot kapott én meg nem (konrkét példa, egyik évben a testvérem laptopot kapott karácsonyra, én meg egy könyvet, amire nagyon vágytam, de nyilván legalább 20x drágább volt a laptop, mint a könyv, én nem éreztem igazságtalannak)

Szerintem inkább az a bántó (mert számomra inkább ez lenne bántó), ha az egyik testvérnek látványosan még a gondolatát is kitalálod amikor ajándékot választasz, nagy gondot fordítasz arra, hogy olyat vegyél aminek igazán örülne, a másiknak meg csak leemelsz valamit a polcról, jó lesz az, csak vegyél valamit.

2014. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Kövezzetek meg, de számomra sokkal nagyobb érték az adott személlyel kapcsolatban a mi kettőnk emberi kapcsolatának minősége, értéke, mint a családi, vérségi kötelék.

Ennek megfelelően nem tartom égbekiáltóan nagy bűnnek azt, ha az egyik szeretett, számomra fontos családtagomnak szívből jövő és drága ajándékkal kedveskedem, míg a másiknak (aki adott esetben nem sok jót tud letenni az asztalra a kapcsolatunkat illetően sem, csupán a családtag "jogán" "elvárható" az ajándékozása) szerényebb ajándékot kap.


Én egyébként nem szoktam azt lesni, hogy a másik kitől mennyit és milyet kap- annak örülök, ha a szeretet ünnepén rólam is megemlékezik az, aki számomra is fontos.

Nem az értéke számít elsősorban, hanem a gesztus.

Különösen, ha olyan személy tesz ezt, akivel egyébként nem is szoros a kapcsolatunk- ha jól értem, akkor a nővéreddel a tiétek sem látványosan jó.


A féltékenységét, irigységét majd rendezi magában, ha akarja.

Amit rászántál eredetileg azt add szívből, szívesen- ne érezz kényszert amiatt, hogy egységes értékű ajéndékokat vegyél mindenkinek, arra meg különösen ne, hogy emiatt plusz költségekbe, túlórákba stb. verd magad- ez már túlzás.


Ahogyan a testvéreiddel való kapcsolatod is különböző szintű, minőségű, úgy miért ne lehetnének az ajándékaid is? Ha a sértődékeny nővérednek ez nem tetszik és ennek hangot is adna- nos az lenne inkább a modortalanság.

Feltételezve természetesen, hogy valóban nem túl jó a viszonyotok és mindannyian felnőtt, dolgozó emberek vagytok- vagy legalábbis 16+.


Minden jót. Ne a pénzt számolgasd, az ünnep nem erről kellene, hogy szóljon.

2014. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem semmi furcsa nincs benne.
2014. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!