Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyám az idegösszeomlás...

A bátyám az idegösszeomlás szélén tart. Hogyan tudnék neki egy kis megnyugvást szerezni?

Figyelt kérdés

Nemrég vesztette el az állását nagyon hosszú idő után. Hibázott egy ügyféllel szemben amiért elbocsájtották, de az addigi barátai, kollégái is elfordultak tőle. (ugye érthető módon mindenki félti a maga irháját)

A sógornőm sajnos most sem hagy neki nyugalmat, állandóan ugráltatja most is, ő pedig próbálja még mindig jó apaként megállni a helyét. Mindent megtesz a gyerekeiért akik még nagyon kicsik és az egyik most súlyosan beteg. Amúgy sem álltak jól anyagilag (sógornőm gyesen van), de most teljesen kilátástalan lett a helyzetük és ezt a terhet a testvérem cipeli. Felajánlottam a segítségemet, hogy vigyázok a gyerekekre de a kisfiú betegsége miatt ez nem megoldható. Bátyám nem iszik nem dohányzik, soha nem jár el sehova hogy legalább kiadja a feszültséget, teljesen a családja alá rendeli magát, de már látom rajta hogy alig bírja idegekkel. Sógornőm nem érti meg hogy legalább ilyenkor adhatna neki egy kis szabadságot, de ha elmegy valahova akkor is óránként hívogatja. Már nekem fáj látni hogy a testvérem hogy tönkremegy. Mit tehetnék ?:( Szerintetek szóljak rá erélyesebben sógornőmre hogy átmegyek neki segíteni a gyerekekkel de tesómat legalább egy órára engedje el focizni? Sajnos elég messze lakunk egymástól de nem számít.


2015. márc. 8. 22:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
kiegészítő: amikor tesóm elmegy valahova az boltra vagy az én látogatásomra vonatkozik. Akkor is hozza legalább az egyik kicsit de sógornőm gyorsan hazarendeli őket merthogy neki kell a segítség.
2015. márc. 8. 22:52
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudsz mit csinálni, aki papucs, papucs marad. Vagy leéli így az életét, vagy egyszer azt mondja, hogy elég, és elválik. A sógornőd nem fog megváltozni, csak rosszabb lesz, nem egy ilyet láttam már.
2015. márc. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%
Mond meg annak a szivtelen boszorkanynak hogy fejezze be maskulonben egyedul szo*hatja magat inkabb mesz segitesz neki csak kussoljon!!!! Neharagudj hogy ilyen csunyat irtam de utalom az ilyen noket de nagyon..
2015. márc. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Egyetértek az elsővel, bátyádnak kell a sarkára állnia. De azért bármelyikükkel megpróbálhatsz beszélni, hátha segít.
2015. márc. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

ne focizni járjon hanem melót keresni,

te is jópofa vagy ott állnak a beteg gyerekkel és szerinted a pasinak ilyenkor pihengetni kell....

segits neki munkát keresni ne a sogornödel foglalkoz még jó hogy legalább ő az eszénél van

2015. márc. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%
Ja persze, mert a nap 24 órájában munkát keresni kell, kikapcsolódni egy órára tilos. Barom.
2015. márc. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Sztem először szervezzétek meg,hogy az asszony is eltudjon járni rendszeresen kikapcsolódni,akkor egy szava sem lehet.
2015. márc. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

1. Ha EGYETLEN, az ügyféllel szemben elkövetett hiba miatt elbocsájtják, akkor az valami igen durva dolog volt!


2. Ha munaknélküli (a feleség meg otthon van kisbabával), akkor keressen munkát, mert valamiböl meg kell a csala´dnak élnie, ne pedig "pihenni" akarjon.


3. Beteg gyerek mellöl nem focizni járjon, hanem legalább segítsen a feleségének.


4. Nem tudom, mitöl akar idegösszeomlást kapni, esetleg az önsajnálattól meg önzéstöl?


5. Szedje össze magát, és menjen el dolgozni, elvégre másra úgysam való, ha neki a legfontosabb iolyen helyzetben a saját szórakozása!

2015. márc. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam hogy nem akar dolgozni vagy hogy el szokott járni focizni. Minden vágya hogy végre találjon új munkahelyet és aktívan keres de eddig csak kudarc.

Nem jár el sehova, épp ez az. Kocsma, haverozás, vagy tévézés helyett levezethetné egy kicsit a feszültséget sportban legalább a héten egyszer szerintem.

Köszönöm az összes válaszolónak, nem tudom ki pontozgatta le az eddigieket :(

2015. márc. 9. 08:25
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Valószínűleg a feleség is ki van borulva, ha annyira beteg a kisgyerek, ilyenkor sokkal könnyebb elviselni ezt a lelki terhet, ha nem egyedül cipeljük, hanem a férj is kiveszi a részét a dolgokból. Meg tudom érteni a feleséget, hogy igényli a férje társaságát, de szerintem te is segíthetnél azzal, hogy elmész hozzájuk és besegítesz, beszélgetsz velük. Hidd el, beteg gyerekkel nagyon nehéz lelkileg egy anyának, tapasztalatból tudom, minden segítség jól jön, még egy kis kedves érdeklődés, beszélgetés is. Inkább most te látogasd őket, ne a bátyád téged, az olyan a feleségnek, mintha a férj ki akarná vonni magát az otthoni dolgokból, menekülne, de jelen helyzetben nem a menekülés a megoldás, hanem az aktív segítség.
2015. márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!