Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogos hogy ezért kevesebb...

Jogos hogy ezért kevesebb pénzt adok a bátyámnak az esküvőre?

Figyelt kérdés
A bátyámnak a nyáron lesz az esküvője és természetesen meghívtak rá. A probléma az hogy volt egy kis konfliktusunk. Mikor a szüleink eladták a régi házunkat akkor voltak dolgok amiket szétosztottunk magunk között. Na most a bátyám a megkérdezésem nélkül csak úgy elvitte az egyik kanapét ami nekem is nagyon tetszett csak ezt nem mondtam neki hogy esetleg én is igényt tartok rá. Mostmár ott van náluk és mivel a fotelt nem lehet kettévágni ezért mást találtam ki. Le szeretném vonni a fotel árát abból az összegből amit adni akarok nekik. A pontos árát nem tudom de olyan 30 ezer forint lehet. Alapból 50 ezret akartam adni. Szerintetek gáz lenne ha ezért 20-25 ezret adnék. Ha meg furcsállná akkor megmondanám hogy miért ennyit adok.

2016. máj. 15. 19:12
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
97%
Ha mondtad volna hogy szukseged van ra, nyilvan megbeszeli veled, de te azt vartad hogy gondolatolvaso legyen. Nem jogos ezert kevesebb penzt adni, mert te nem tudod kinyitni a szadat, csak utolag "buntetni".
2016. máj. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem jogos. Neki meg nem kellett volna szó nélkül elvinnie...
2016. máj. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
96%
Ne pont az esküvője alkalmából akard lerendezni anyagi konfliktusaitokat. Ez nem vall éppen szerető testvéri viszonyra.
2016. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem jogos.

Egyrészt nem is mondtad neki, hogy kéne neked a kanapé.

Másrészt nagyon gonosz húzás lenne ezt pont az esküvőjén az orra alá dörgölni.

Ez olyan, mintha direkt el akarnád rontani ezzel a napját.

2016. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
96%
Neked jól esne hogy ha te vitted volna el a kanapét, akkor ő kisstílűen így viselkedne veled életed egyik legfontosabb napján? Néma gyereknek az anyja se érti a szavát.Én ezután a húzás után hozzád vágnám a borítékot meg a kanapét is és el is felejthetnénk egymást.
2016. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
87%

Az ajándékozás nem a pénzről szól, így az esküvő ajándékai sem. NORMÁLIS esetben.

Én egy ismerősnek adnék egy 10-est, egy családtagnak mondjuk a dupláját.

De ha most 50, meg többen gondolkodnék, akkor állnék olyan jól anyagilag, hogy vegyek magamnak egy új kanapét, és ne ezen akadjak fent.


Plusz tényleg kérdés, hogy mint beszéltetek meg anno a kanapéval kapcsolatban.

2016. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
96%
eleg kisstilu vagy, ha ezert ugymond bunti szintjen levonnal 30 ezret...masreszt meg ugyanannyi joga volt a kanapehoz, mint neked. miert nem szoltal, hogy szeretned? vagy miert nem vetted meg ugymond akkor? most gondolod h zarolod az ajandekba adni akart penzt a kanape araval? de gaz vagy :D
2016. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Előzetesen nem beszéltünk semmit a kanapéról de szerintem tudta hogy nekem is tetszik. Úgy vitte el hogy konkrétan nem kérdezett rá hogy elviheti-e. Igazából voltak már más "csínytevései" ezért gondoltam hogy már kéne egy kis figyelmeztetés.
2016. máj. 15. 19:37
 9/47 anonim ***** válasza:
95%

Ne adj pénzt, hanem vegyél nekik egy új kanapét. Akkor a másik feleslegesség válik, és akkor biztos megkérdezi, kell-e neked!


Atyaég, de gáz felfogás ez...

2016. máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
96%
pfff...ez nagyon tré, ráadásul az esküvőn...mekkora tirpák vagy
2016. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!