Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan értethetném meg a...

Hogyan értethetném meg a testvéreimmel, hogy feleslegesen próbálják rám erőltetni a hitüket?

Figyelt kérdés

Sosem hittem semmilyen istenben. Gyerekkoromban anyukám kényszerített, hogy templomba járjak, annak ellenére, hogy ő meg sem volt keresztelve. Mikor végre engedte, hogy a saját lábamra álljak és elzárkózzak mindenféle vallástól, alig volt néhány évig nyugtom. Mindkét testvérem megtért és csatlakozott egy baptista gyülekezethez, amivel az ég világon semmi bajom nem lenne, ha nem próbálnák rám erőltetni a hitüket és értékrendjüket. Már kezdek kifogyni a szép szavakból, és minden alkalommal, mikor a hit felé terelődik a téma, szinte remegni kezdek a dühtől, mert tudom, mi következik.

A másik dolog, ami rosszul érint, az a bátyám viselkedése. Rengeteg megjegyzést tett, hogy mennyire rossz hatással vagyok a kislányukra (aki még nincs másfél éves...), pusztán azért, mert más stílusú zenét hallgatok, és szeretem a horror műfaját. Ő próbál a legerőszakosabban "megtéríteni".

Hogyan kéne lereagálnom ezeket a kísérleteket? Lassan olyan leszek a saját testvéreim közelében, mint egy idegbajos, annyira feldühít ez az egész.

Előre is köszönöm a kulturált válaszokat.



2016. szept. 26. 20:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Mond meg nekik hogy ha megegyszer szoba hozzak utoljara lattak.
2016. szept. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem hat rájuk, legalábbis a bátyámra biztosan nem. Számtalanszor mondtam már nekik, hogy ne traktáljanak ezzel, de mintha a falnak beszélnék. Meg hát nem lenne olyan egyszerű megszakítani velük a kapcsolatot, mert minden vasárnap jönnek hozzánk...
2016. szept. 26. 21:13
 3/28 anonim ***** válasza:
98%

Következő vasárnap hozzánk már nem jönnének, az biztos. Főleg, ha így folytatják, bár nekem már az is elég lenne, amit eddig leírtál.

Gondolom, horrort nem a másfél éves gyerekkel nézel, bocs, csak kicsit kiszúrta a szemem az a mondat.

2016. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
2%
Állj be te is babtistanak es mar nem fognak nyaggatni :-)
2016. szept. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Igazából még mindig nagyon szeretem őket, bár eléggé megromlott emiatt a kapcsolatunk. A nővéremmel már rendeződött minden, mert ő elsőre elfogadta az álláspontom. Szeretném, ha a bátyámmal és a feleségével is ugyanilyen jó kapcsolatban állhatnék, és nem lenne gyomoridegem minden alkalommal, mikor hozzám szólnak.

A horroros részt úgy értettem, hogy bátyám úgy hiszi, agresszív és rossz emberré válok tőle, és majd ezt tanítom a gyereknek is. Mindenbe beleüti az orrát, és tudni akarja, pontosan miket olvasok és nézek... Természetesen egyiket sem az ő jelenlétükben csinálom, és nem hallgatok mellettük zenét.

2016. szept. 26. 21:28
 6/28 A kérdező kommentje:
Az sajnos nem lehetőség hármas, mert nem sokáig maradna az agyvelőm a koponyámon belül :)
2016. szept. 26. 21:29
 7/28 anonim válasza:
93%
Legközelebbi találkozásnál említsd meg, ha így folytatják nem lesz többé vasárnapi találka és ha nem működik tényleg ne engedd be őket.
2016. szept. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, így erről sajnos nem dönthetek. Nincs bajom a vasárnapi látogatásukkal, és valós megoldást szeretnék találni, nem elkergetni őket. Nem tudom, mivel lehetne hatni az ilyen emberre a kapcsolatmegszakításon kívül.
2016. szept. 26. 21:37
 9/28 anonim ***** válasza:
88%
Én egyszerűen nem beszélnék velük. Ne akarja senki rámerőltetni a fa.szságát.. utálom az ilyen agymosott vallásos embereket. :'D
2016. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Igyekszem is jobban kerülni a beszélgetést, ha ilyenre terelődik a téma, inkább eloldalgok... Reméltem, hogy van ennél jobb megoldás, de úgy látom, itt is tanácstalan mindenki. :I Azért köszönöm a válaszokat, ha valakinek támad valami ötlete, feltétlenül ossza meg!
2016. szept. 26. 21:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!