Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Segítség?! Ötlet? Mit csinálha...

Segítség?! Ötlet? Mit csinálhatnék? . -.

Figyelt kérdés
11 éves lány vagyok (lány)testvérem szinte pokollá teszi a napjaimat. Le is írom mi itt a probléma... Elsősorban imád engem azzal cseszegetni, hogy kövér vagyok.. Múltkor mikor hurkát ettem ebédre mondta hogy ha ilyen sokat eszek kövér leszek.. Utána persze rávágta hogy már az vagyok.. Amikor még kiskorunkban együtt fürödtünk akkor is csak azt hallgattam merthogy nekem hurkáim vannak a hasamon.... Jó nem mondom hogy annyira nagyon karcsú lennék de olyan közepes féle. És annyira nem értem hogy miért akar engem lekicsinyíteni meg úgymond megkülönböztetni magától.De már komolyan mondom ki van a tököm vele.Volt hogy amikor éppen a házit írtam betoppant a szobámba és elkezdte üvölteni: Szólj rám hogyha hangosan énekelek. Én meg fogtam és kizártam.. Ezért meg is pofozott... Mielött jönne a sok válasz hogy szoljak a szüleimnek ezt már megtettem de csak annyi van hogy bejön anyukám a szobámba és beszélgetünk... Egyébként meg a rokonok szemébe ő a kis kedvenc mostanság... Merthogy milyen karcsú (inkább csontos) alkat meghogy milyen jó pasik nézték meg... És az a vicces hogy közben én is ott voltam és miután fél óra mulva abbahagyta nagymamám a beszédet megint rákezdett merthogy vigyázzon a fiúkkal... HOL FOG EGY 12 ÉVES BULIZNI MEG FIÚZNI..... Nem állítom magam féltékenynek csak rosszul esik hogy velem szinte nem is törődnek ilyen szempontból..

#szeretet #lekifajdalom
2016. nov. 21. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

mindig van egy testvér, akit jobban szeretnek.

És ha zavar a kövérezése, fogyj le.

15/L, van nekem is kistesóm

2016. nov. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ne foglalkozz vele, mert ha látja rajtad, hogy zavar a viselkedése, tehát eléri vele a célját, azt hogy téged bántson, annál inkább csinálni fogja.


Lekövérez? Mondd neki, hogy "lehet, hogy nekem hurkáim vannak, de te meg hülye vagy, de én bármikor lefogyhatok, te viszont mit kezdesz a hülyeségeddel?" Egy 12 éves gyereknek ilyen oltás bőven jó. Vagy egyszerűen csak röhögj a képébe. Meg fog lepődni, hidd el.


Ne úgy reagálj a viselkedésére, ahogy az elvárható volna, csinálj úgy, mintha teljesen hidegen hagyna, meg fogja unni, hidd el. ;)

2016. nov. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm leginkább a legutóbbi válaszolónak megfogadom a tanácsodat c:
2016. nov. 21. 16:37
 4/12 nixie.01 válasza:
100%

Sajnos manapság egyre inkább kezd elterjedni az, hogy a 12 éves korosztály bulizik és fiúzik.

De a kérdésre visszatérve, szerintem próbáld meg figyelmen kívül hagyni, ha látja, hogy nem érdekel, akkor talán abbahagyja. Vagy esetleg, ha beszól, akkor rendezd le annyival, hogy "köszönöm, de nekem jó így.." vagy valami hasonló.

A rokonaid pedig lehet, hogy azért nem hozzák fel a fiú témát, mert látják, hogy téged még nem hoz lázba. Beszélj velük másról.

2016. nov. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem is kifejezetten a fiúkra értettem hanem hogy... pl: veszel egy bőrdzsekit, egy új farmert és le se pottyantják (hogy szépen fogalmazzak) merthogy azzal vannak elfoglalatoskodva hogy egy rokonodnak (ebben az esetben tesódnak) milyen divatos ruhái annak..
2016. nov. 21. 17:10
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja és kifelejtettem még egy nagyon nagyon NAGYON idegesítő dolgot.... Ugyebár nekem van a fenti emeleten csak kukám. a lentin is van persze. De drága testvírem fogja magát.. bejön a szobámba... És lám lám az én kukámba dobja a menzeszes betéteit...... Ez szerintem felettébb undorító.
2016. nov. 21. 17:13
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert hagyod magad. A tesód sem tökèletes. Nagy az orra, kancsal, pattanásos vagy szőrös stb...nyilván valami hibája van neki is, nem is kevés. Ilyenkor bátran emlèkeztesd rá, előbb-utóbb le fog szokni arról, hogy téged alázzon.
2016. nov. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Óóóóó, 12 éves, mindenki dícséri, egy lightos jól irányzott rúgással szét lehet verni az önbecsülését ha jó pontra tapintasz, pl nagy az orra, lófoga van, kicsi a melle, eláll a füle, zsíros a haja, VALAMI.

Plusz igen, ez a "lehet hogy kövér vagyok de te meg hülye, én lefogyhatok na de veled mi lesz?" is megpróbálható.

2016. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Királyok vagytok :"DD
2016. nov. 23. 15:05
 10/12 anonim ***** válasza:
mi lett?
2016. nov. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!