Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővéremnek ajándékkártya?

Nővéremnek ajándékkártya?

Figyelt kérdés

Nővéremnek pár hetes kislánya van, aki 0-24 órás felügyeletet igényel. A gond nem is ezzel van, hanem, hogy úgy látom a tesóm kezd befordulni. Arra gondoltam, hogy karácsonyra készítek neki ajándékkártyákat, amiken feltűntetek különböző lehetőségeket számára, mint pl babafürdetés átvállalása tőle, vagy sétáltatás, hasonlók. Ötleteket kérnék, hogy még mit ajánlhatok fel magamból, sajnos anyagi vonzatú dolgok szóba sem jöhetnek, max mozi, fagyi (bár tél van).

Köszi


2016. nov. 30. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

-1-2 óra gyerekfelügyelet

-segïtsèg a házimunkában (főzès, vasalás, takarítás)

-beszèlgetès nem csak a babáról, mert az már baj, ha már pár hèt után kezd befordulni

-bevásárlás

2016. nov. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen sajnos látjuk rajta, hogy valami nem stimmel. A babát szépen rendezi, de önmagát elhanyagolja, és 3 hete a négy fal között él.
2016. nov. 30. 21:49
 3/9 BlackSword ***** válasza:
73%
Szerintem néha ugorj be egy tábla csokival dumcsizni... Kérj tanácsot smink, fodrász... ilyen nőiesebb dolgok...
2016. dec. 1. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vállalj babaőrzést, hogy a nővéred kicsit "kiszabaduljon", emberek között legyen, vagy vásároljon (itt a karácsony!). Ha egyedül nem megy, kérj segítséget anyukádtól!

Egy órai más irányú elfoglaltság olyan csodát művelhet vele, hogy egy hétig boldog lesz tőle. A 0-24 órás ügyelet a baba mellett nagyon nehéz, kell egy kis másfajta élmény.

Az ajándékkártyák ötlete nagyon jó, de add oda még ma! Mondd meg, hogy karácsonyra szánod ajándéknak, de mostantól igénybe vehető.

2016. dec. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos anyukánk már nem él :( ezért próbálok meg én segíteni neki
2016. dec. 1. 18:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom és őszinte részvétem!

Te meg nagyon rendes testvér vagy, gratulálok!

2016. dec. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudhattad. Köszönjük
2016. dec. 1. 19:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó fej vagy, ha csak beszélgetsz időnként a nővéreddel, az is sokat segít neki. A segítség pedig nagy áldás.


Néhány dolog, ami annak idején nekem jól jött, meg néha most is

-vigyázni a babára, míg hajat mosok

-segíteni levinni a babát sétálni

-csak addig vigyázni a babakocsiban alvó babára, míg bemegyek a boltba karácsonyi ajándékot venni vagy cipőt venni magamnak

-elmosogatni, felmosni, levinni a szemetet, főzni egy gyors egytálételt, letakarítani a tűzhelyet (az enyém folyton maszatos)

-lemenni boltba, gyógyszertárba

-teregetni

-szoptatós teát főzni aztán együtt teázni (finom, a nagyobb gyerekeim folyton megitták a kancsóból az enyémet, amikor a kicsik voltak szopós korban)


Ezt ne írd fel kártyára, de mindig dicsérj meg valamit a nővérednél. Például szépen gömbölyödik a baba, jól áll neki ez a rugdalózó, vagy már visszahúzódott a nővéred hasa.

Azért vigyázz arra is, hogy ne terheld túl magad. Annyit vállalj, hogy a tanulás és az alvás rovására ne menjen. Szerintem ennek az ajándéknak fog legjobban örülni a nővéred. Boldog karácsonyt!

2016. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ :) viszont kívánok békés karácsonyi ünnepeket!
2016. dec. 6. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!