Segitenetek nekem?

Figyelt kérdés
A tesom mostanaban elkezdte vagdosni magat mivel szakitott a baratjaval akivel 1evig eggyutt voltak,anya folyton piszkalja a kressz miatt,apa nem foglalkozik vele es hozza se szol. Teljesen kikeszult es felvagta az ereit,es en mar nagyon aggodom erte hogy nagyobb kart tesz magaban ha osszeveszik a baratnoevel vagy valami. 17eves tehat eleve nehez most neki es meg ezek is. En nemnagyon tudok errol vele beszelni emrt nem beszel velem mert kb annyi a beszelgetesunk hogy koszonunk egymasnak amikor hazaer es ennyi utana bezarkozik a szobajaba es nem szol senkihez. Mostaaban anya elkezdte csesztetni a sullyaval is hogy jobb ha odafigyel meg ilyenek sot ennel sokkal durvabbakat is mondott neki,es nagyon sokat kell tanulnia amire nincs mar nagyon ideje amiert szinten csesztetik a szuleim. Mar szoltam nekik hogy hayjak mar szegenyt de megsem. En probaltam kedvesebb lenni a tesom fele es probaltam megkonnyiteni mondgyuk mig tanult addig csinaltam neki kajat meg minden de nagyon feszult mostanaban. Es elkezdett mindenkivel olyan nagykepu lenni es olyan pokhendi hogy mar legszivesebben en is leorditanam a fejet de tudom hogy most csak azert csinalja mert stresszes. Szoval en mar nemtudok vele mit kezdeni de nagyon felek hogy megprobalja megolni magat es azt nem elnem tul! Legyszi segitsetek tanacsokkal!!

2017. febr. 8. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A testvérednek pszichiáter segítségére lenne szüksége, jó lenne, ha valahogyan meg tudnád vele beszélni, hogy segítséget kérjen. Ha csak az iskola pszichológushoz elmegy, már az is nagy előre haladás az ügyben!
2017. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hat nemtudom...nemhiszem h belemenne ilyenekbe de azert megprobalom meggyozni koszi a segitseget🙂
2017. febr. 8. 14:34
 3/10 anonim válasza:
Pszichiáter?? Segíts rajta te! Azért vagy a testvére!
2017. febr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Anyukádnak elmondtad, hogy vagdossa magát? Mit reagált?
2017. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szerintem is pszichiáter megoldás lehet. A szülőknek családterápia.
2017. febr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Durr! 2 nagy pofon és észhez tér az elkényeztetett akinek minden megvan engedve és van ideje eret vagdosni!
2017. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
vegyél neki ájfónt a spórolt pénzedből, rögtön jobban lesz.
2017. febr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
olyan menő ezeket elviccelni....
2017. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
senkit nem érdekel a tini-hiszti, mindenkinek volt több-kevesebb rosszabb időszaka ekkortájt. Saját maga és a környezete tud ezellen tenni. A kérdező szépen kihúzza magát alóla, a csaj meg próbálja feldolgozni a saját tempójába. Majd túlélik.
2017. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én biztos kiállnék a tesóm mellett a szüleimmel szemben. Ha rajtakapom, hogy valami rossz megjegyzést tesznek rá, egyszerűen leszólom őket, ha nem értek velük egyet. Testvéred emiatt szerintem valamivel közelebb is kerülne hozzád és akkor már többet tudsz segíteni rajta ilyen téren.

De természetesen ez vica verza mehet, nyugodtan szóld le tesókádat is, ha pökhendi.

Szerintem ez, hogy magatokba fojtjátok az érzéseket mérgezi a kapcsolatotokat, úgyhogy ki kell nyitni a csapot.

De természetesen én csak magamból indulok ki, nálam ez működik, de nem szentírás.

2017. febr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!