Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a tesómmal, ha...

Mit csináljak a tesómmal, ha nem tudok tőle rendesen aludni?

Figyelt kérdés

18 éves fiú, közös nagy szobánk volt, de tavasszal panaszkodtam anyáéknak, hogy zavaró, ha a tesóm részegen jön haza egy buliból, lefekszik úgy hogy nem zuhanyzott, izzadt, büdös cigiszagú, mindig rendetlenséget hagyott maga után.


Nyáron amikor festettük a szobát elfeleztük, nagyon vékony gipszkarton falat raktak apával, tettek egy üvegajtót is, hogy ha szükséges át lehessen menni egyik szobából a másikba.


Tesóm ha hazajön a suliból mondjuk 2-3-kor, ledobja a táskáját és megy aludni egész este 7-8-ig, akkor felkel, megvacsorázik, zuhanyzik és megy vissza az ágyba. Utána persze éjjel nem sokat alszik, egész éjjel megy neki a tv, filmeket sorozatokat néz.

Nem lenne zavaró, de a vékony falon áthallatszik a hang, az ajtón meg a fények és ez zavar engem éjjel.


Ő azt mondja nem fogja lekapcsolni a tv-t, nem fog a sötétben feküdni egész éjjel mert az "unalmas". Mondta hogy nyugodtan menjek a nappaliba aludni ha zavar engem hogy ő egész éjjel tv-zik.

Hétvégén általában jobb, vagyis péntek este elmegy bulizni, akkor szombat reggel jön haza. Utána alszik pár órát, felkel és szombat este megint megy bulizni vagy ki a haverjaival. Vasárnap hajnalban hazajön, akkor lefekszik aludni, végigalussza kb az egész napot és éjjel megint csak tv-t néz.


Mondtam már neki hogy ha suli után nem aludna egész estélig, akkor éjjel tudna aludni. Erre azt mondta ő azért alszik suli után mert unatkozik, nem tud otthon mit csinálni és amúgy is ő akkor fáradt.



Mit csinálhatnék, hogy ne nézzen éjjel tv-t és tudjak rendesen aludni?



2018. okt. 14. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Hallgathatja fejhallgatóval a TV-t. Az ajtót meg sötétítsd el egy takaróval.
2018. okt. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonymousreview60 ***** válasza:
73%
18 év felett őt aligha neveled meg. Itt csak a szülői szigor hathat. TV-t nézni fejhallgatóval is lehet, de a felröhögés stb. akkor is esélyes. Segíts neki màs vàrosban egyetemre jutni!
2018. okt. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Próbáltam már takarót tenni az ajtóra, de akkor nem lehet rendesen becsukni és kinyílik.

Fejhallgatóval aligha tudná nézni, a tv a falon van neki, az ágy meg a tv-től olyan 2-3 méterre.

Egyetemre esze ágába sincs menni, azt mondta örülni fog annak ha leérettségizik.

2018. okt. 14. 18:53
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

TE semmit. Szüleidnek kell megtilatni és rendes életvitelre nevelni, de úgy fest nincs rá igényük... Jó nekik a szakmunkásnak se való ostoba gyerek, aki nem tanul és 25 éves korára már rottyon lesz meg a nyakukon marad, mert nem dolgozik, baxa el a pénzt és alkoholista lesz.

Mond meg őseidnek, hogy cséréljenek szobát veled, aztán megtudják milyen vele "együtt" élni.

Addig is, tesód használjon fejhallgatót, a discótól úgyis valszeg süket mint az ágyú, te meg tapétázd vagy fesd le az üvegajtót, de jó vastagon. És még tegyél fel függönyt is, de valami vastag, sötétet.

Nem is értem kinek a hülye ötlete volt ajtót tenni 2 különálló szoba falára... Miért akarnátok ott átközlekedni egymáshoz??? Ezt a baromságot.

2018. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Jha, és kapni ám a fejhallgatóhoz hosszabbítót is, nem kifogás, hogy messze van... Ne legyetek már ilyen életképtelenek. Fantáziával és némi kézügyességgel meg lehet oldani.


[link]

2018. okt. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi, az ajtó tapétázást meg fogom csinálni, remélem az segít valamit.


Anya azt mondta nem szólhat bele, hogy mikor tv-zik, nyáron diákmunkázott, és abból a pénzéből vette magának használtan a Tv-t, akart Digi előfizetést is, de abba nem egyeztek bele a szüleink mert drága, erre ő hívott valami haverjának, vett használtan egy beltéri egységet, bekötötték és most feketén megy neki vagy 300 csatorna.


Őszintén szerintem anyáék nem is akarnak beleszólni abba, hogy mit csinál.

Akárhányszor kell a nagyiéknak falun segíteni a tesóm azonnal megy, csinálja amit kell (fát vág, fest, ha kell a kertben is segít nekik...) és mindig azt van felhozva, hogy én sosem megyek nekik segíteni, bezzeg a tesóm hazajött szombat hajnalban a buliból elég részegen, aludt egy órát és mivel kellett segíteni ment ki busszal falura, nem panaszkodott, nem is ellenkezett...


És szerintem ő ezt kihasználja, hogy szabadon van nevelve, és ott tesz nekem keresztbe ahol tud, mert "ő azt csinálhatja amit csak akar"

2018. okt. 14. 19:17
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk is üveg ajtók vannak. Én két szög segítségével sötét kék függönyt tettem fel, tesóm meg színes papírt ragasztott rá.


A hangra a legegyszerűbb megoldás meg szerintem a füldugó.

2018. okt. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Felháborító, hogy az anyád szerint joga van a te nyugalmadat zavarni.

Amúgy milyen szülők ezek, hogy hagyják alkoholizálni a 18 éves érettségi előtt álló gyereküket?

Ha mindig csak döglik suli után, hétvégén meg iszik, meg néha fátvág mikor tanul?

Megoldás ebben az ősközösségben nem lesz a problémádra.

2018. okt. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Azt az illegális csatornát hogyan lehet megszerezni? Hol kapható ilyen beltéri? Hogyan kell bekötni?
2018. okt. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Őt még tanulni nem láttam, vagy le les minden dolgozatot vagy okos, mert 4-5 tanuló (de mindig azt mondja hogy az érettségi úgysem lesz meg neki).


Nem engedik hogy igyon, de 18 éves, anya azt mondta ne fogja neki megtiltani a bulizást, felnőtt azt csinál amit akar

2018. okt. 15. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!