Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mitől lehet az, hogy én...

Mitől lehet az, hogy én ennyire más vagyok? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van két tesóm (báty (29), nővér(25)) és nagyon másak vagyunk személyiség szempontjából. Apáról féltesók vagyunk.

Ők ketten sokkal extrovertáltabbak, mint én. Én inkább csendben ülök és hallgatok. (Suliban amúgy kinyílok az emberek előtt).

Jaa és ami szerintem elég feltűnő különbség az, hogy ők ketten szeretik a cigányzenét. Én ki nem állhatom. (Am mind3-an romák vagyunk.)

Apainkat nézve: az övéké ugyanúgy nagydumás míg az enyém nyugodt és csendes.

Suli: ők sosem szerettek tanulni, ezért ők 2essel mentek át mindenből. Én elég jól tanulok.

Azt vettem észre, hogy ők nem akarnak kitörni abból a környezetből, melyben élünk. Én alig várom, hogy egyetemre menjek.

Konfliktusok szempontjából a bátyámmal gyakoribbak a nézeteltérések. (Gondolom a 11 év korkulonbseg miatt) noveremmel pedig jol kijovok, csak idegesit neha a stilusa, ahogy az apammal beszel. Kicsit ugy erzem, mintha engem is utalna olyankor.

Anyam inkabb az batyam partjat fogja altalaban.


Szerintetek mi lehet az oka ennek a nagymerteku differencialodasnak a tesoim kozt? (Kor, suli, mas vilagszemlelet stb.)

Koszi elore is a valaszokat! ^^



2018. dec. 8. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, szerintem genetika. Én is tök más vagyok mint a tesóm. Ő le sem érettségizett, még a szakmunkást és végig bukta, egyik pasitól mászott a másikig, persze csupa csöves lúzer vette körül.

Körülöttem mindig igényes, értelmes emberek voltak, nem bírom a sablont, az emberi ostobaság idegesít, egyetemre jártam, vannak céljaim. Ő csak dolgozik a boltban, hazamegy és tévézik. Nem is tartjuk a kapcsolatot, évente ha kétszer beszélünk, amúgy közünk nincs egymáshoz.

2018. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Családod nem szól le ez miatt, hogy ilyen kapcsolatotok van?

Mert én ha kizárom a bátyám vagy nővérem , akkor rossz szemmel néznek rám a szüleim. Főleg anyám. De meg is értem őket, hogy nem jó az, ha a tesók nem tartanak össze..

2018. dec. 8. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Oka lehet a genetika is, no és minden ember önálló személyiség. Te mást látsz példának, mást tartasz fontosnak. Nehéz dolgod lesz, ha inkább ők felelnek meg az otthoni értékrendnek, de ne add fel, menj majd egyetemre, érd el az álmaidat, ne hallgass a negatív károgásra ami irigységből fakad.
2018. dec. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is más vagyok, mint a testvéreim. Bátyám nagydumás, bármire rábeszél. A nővérem törtető, nem lehet lelőni. A húgom igazi drámakirálynő. Én meg csak, én vagyok. Semmi ilyen.
2018. dec. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!