Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Párom szülinapjára nem kapott semmit a családomtól, nem is vártunk hatalmas ajándékot. De a gesztus jól esett volna neki, akár egy tábla csoki formájában. Tekintve hogy mi még a névnapjukra is vettünk mindig ajándékot. Nem arról van szó, hogy ne tellne rá nekik anyagilag. Viszont pár hónap múlva lesz az egyik családtagom szülinapja, amire egy viszonylag drága ajándékot kért. Párommal közös kasszán vagyunk, nekünk így jó, szerintünk egységben az erő. Minden nagyobb kiadást megbeszélünk, teljes mértékben kiakadt, hogy biztosan nem veszünk semmit, meg milyen dolog már hogy követelőzik, mikor életében nem dolgozott soha és mindig mások vesznek neki mindent. Plusz rá sem gondoltak az ő szülinapján sem. Érzem hogy jogosan van felháborodva, nekem is rosszul esik. Pluszban most az építkezés miatt is érthető, ne szórjuk a pénzt. Mégis mit kéne tennem?
2019. máj. 15. 11:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Közvetlen családomról van szó, szüleim,testvéreim. Félek akkora sértődés lesz, nem beszélnek velem többet. :(
2019. máj. 15. 14:48
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, ők nem féltek ettől.


De ha nem bírsz konfrontálódni és mással úgy bánni, ahogy veled bántak, nem érdemes agyalni ilyesmin.

Ők le sem tojnak benneteket, ti meg lessétek minden kívánságukat, hogy meg ne sértődjenek.

2019. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem se vegyétek meg a drága ajándékot, főleg hogy egyikőtök sem szeretné. Ez itt a lényeg. Azért persze nem kell elmarni sem a családtagot, úgyhogy én vennék valami olcsóbbat, anyagilag nem megterhelőt, hogy lássa ti gondoltatok rá.
2019. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Sajnos az adott személy hozzá van szokva a drága holmikhoz, mert valaki mindig megveszi neki. ( 35 ezres cipő, több 100ezres telefon, 2000Ft-ért kávé stb.) Nagyon kellemetlen lesz, de megmondom neki, hogy ez nekünk anyagilag nem fér bele most. Egyébként soha nem hív vagy ír nekem, én szoktam érdeklődni felőle, arra kapok néha egy pár szavas választ. De ha ajándékról van szó, vagy hogy kell neki valami akkor regényeket ír. Nagyon rosszul esik, de már a párom is mondta, (és neki is teljes mértékben igaza van) hogy hiába veszek bármit amit csak kérnek...nem lesz jobb a kapcsolatunk. Csak a pénztárcánk karcsúsodik.
2019. máj. 15. 19:57
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem tettük szóvá hogy nem adtak 1 csokit sem párom szülinapjára... Én szóltam nekik annyit hogy legalább egy üzenetben köszöntsék fel, ha már elfelejtették.
2019. máj. 15. 20:01
 16/17 kovpet ***** válasza:
100%

"de megmondom neki, hogy ez nekünk anyagilag nem fér bele most"


Én a helyedben inkább azt mondanám meg neki, hogy mivel nem érdemli meg, így lószart sem kap.

Mi az, hogy kéri az ajándékot, sőt, követeli? Azt nem kérni szokták, hanem adni és elfogadni, megköszönni.

Ahol megrendelnek valamit, az nem ajándék, hanem egy fizetős szolgáltatás.

2019. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell nekik semmi magyarázatot adni.

Ha úgy gondolod, valami jelképes apróságot adj neki, de semmi közük az anyagi helyzetetekhez.

2019. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!