Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Most akkor mi az igazság a...

Most akkor mi az igazság a kalciumról és az alletgiáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt olvastam, hogy a kalcium nem jó az allergiás reakciókra.


Amikor megtudtam, hogy mogyoróallergiám van (20 évesen), akkor épp feldagadt fejjel mentem a rendelőbe és az orvos belémvágott egy kalciumos injekciót, amitől 10 percre rá jobban lettem.


Azóta mindig van nálam ilyen injekció és ha dagadna pl.egy darázscsípés, akkor megiszom és 5 percen belül lemegy.


Nyilván ha az életem múlna rajta akkor nem kísérletezgetnék hanem orvoshoz mennék.


Viszont sok helyen olvasom, hogy nem jó ilyesmikre. Akkor mi az igazság?


2019. aug. 30. 11:22
 1/6 anarchy666 ***** válasza:
100%

Valóban nem használ a kalcium, szóval ne ezt használj, ha szükséges.

A dolog hátterében egy régi, rossz megfigyelés áll. Az allergiás tünetek, így a duzzanat magától is elmúlik sok esetben, anélkül, hogy adnánk bármit. Viszont hajdanán sok mindennel 'kísérleteztek' mi mire lehet jó az orvostudományban. Így adtak allergiás reakcióra kalciumot is. A tünetek maguktól elmúltak, ezt pedig a kalcium hatásának gondolták.

Az utóbbi évtized felfedezése volt, hogy kiderült ez nem igaz es semmi hatása nincsen. Viszont lassan gyűrűzik át az új infó a (főleg öregebb) orvosok és méginkább az átlag emberek közé. Ezért még sok helyen találkozni vele, hogy ezt akarnak adni.

2019. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ha te bemész egy allergiás reakcióval orvoshoz, akkor kalciumot adnának, eleve nem ez a kezelési módja.

Régebben gyerekkoromban nekem is ezt adtak mondjuk darázscsípés miatt, de ez csak helyi reakció miatt duzzad meg, ha valóban allergiás rohamod volt, akkor ez szóba sem került. Nekem amúgy sosem hatott gyerekkoromban sem, se duzzanatra, se viszketésre.

Úgy van ahogy első leírta, ilyen esetben magától rendeződik, nem a kalciumra.

2019. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pedig kálcium injekció volt, még mondta is a doki, hogy ír ki nekem ilyen szurit, hogy tudjam használni ha kell. :/


Akkor mit kell bevenni ilyen esetben ha gáz van és mondjuk sos kell valami?

2019. aug. 30. 12:25
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

Azt adnak pedig. A húgom már elmúlt 30 éves, 4 éves korától elég súlyosan allergiás volt. Rengeteg kalcium injekciót kapott!

Később jött csak a szteroid injekció, mikor már nagyobb lett, vagy kezdett dagadni befelé.


Én megkérdőjelezem emiatt a teljes hatástalanságot. Valamennyit hat. Biztosan.

2019. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hat semennyit, a kalciumnak semmi köze az allergiához, ez már tényekkel van alátámasztva.

És, igen ahogy te is fogalmaztál, ha nagyobb duzzanat alakul ki vagy komoly allergiás reakció, ami fokozódó, arra kalcium nem kezelési mód és sosem volt az.

2019. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazi allergiás reakcióra Tonogent kell adni, 0,2 mg izomba. Magyarul adrenalint. Ez ha nem múlnak a tünetek ismételhető. Enyhébb esetben lehet Suprastinnal, esetleg steroiddal próbálkozni.
2019. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!