Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetek-e kutyakozmetikus?...

Lehetek-e kutyakozmetikus? Légyszi az válaszoljon, aki ért hozzá

Figyelt kérdés

Ezelőtt kb 2-2,5 éve voltam egy allergiateszten, amely kimutatta, hogy erőteljesen allergiás vagyok a parlagfűre, s a pázsitfűre. Viszont a kutyaszőrre is kaptam egy egyes szintet, ami kb azt jelenti, hogy hajlamom van a kutyaszőr allergiára. Az orvosnő azt mondta, hogy ettől függetlenül lehet kutyám, csak ne tartsam a házban, hogy pl velem aludjon; esetleg ha vendégségbe megyek olyanokhoz, akiknél a kutya a házban van, a biztonság kedvéért vegyek be egy allergiagyógyszert.

Na már most, eltelt elég sok idő, de nem érzek allergiás tüneteket a kutyáim/kutyák mellett.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek dolgozhatok-e kutyakozmetikusként? Ha másképp nem is, de pl maszkkal és gyógyszerrel? Mondom, maga a teszt sem mutatott ki nagyon konkrét, erős allergiának, talán azóta ki is nőttem. (Akkor olyan 15-6 voltam, most 18)



2019. szept. 12. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Mihez kell értenie a válaszolónak? A kutyakozmetikához, az allergológiához, vagy a foglalkozás-egészségügyhöz?
2019. szept. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Menj el egy kutyaiskolába, kutyafuttatóba, ahol sok kutya tartózkodik egyszerre, és nézd meg, kijön-e az allergiád.
2019. szept. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is allergiás vagyok ezekre mind, a kutya és macskaszőr érintése után viszketés kezdődik a felkarom bőrén, ha megvakarom apró ki pörsenések jönnek elő és tiszta vörös lesz az egész karom bőre. Ezért rájöttem, ha megállom, hogy rávakarjak akkor nem történik meg ez a reakció, ha nagyon viszket szappannal lemosom az egész karom és az megszünteti. Soha egy pillanatig nem jutott eszembe, hogy mindezek miatt kihagyjam az életemből az állatokat. Nem érdekel a viszkető égő érzés, ők többet adnak annál, hogy ennyit ne bírjak ki. A kutyakozmetikus egész nap kutyákkal van az igaz, de nem öleli úgy magához őket, ami nálam pl. ezt az irritációt kihozza, szóval nekem nem lenne gond. Viszont az igaz, hogy kora tavasztól télig szteroid orrcseppet kell használjak és sajnos az állatok körül még erősebb az allergiám ha nem használom, de ez sem érdekel. A pollenek miatt mindenképp rászorulok úgyhogy az állatok nélkül is használnom kellene, tök mindegy. Maszkot biztos használnék azért pluszban meg lehet gumikesztyűt.
2019. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó! :D

Nálam egyébként nincs ilyen viszketős dolog sem szerencsére :)!

2019. szept. 12. 18:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 13-14 éves korom körül állapították, meg a macska-kutyaszőr, parlagfű és egyéb allergiát. Világéletemben volt kutyám. Most is van, és bent él velem a lakásban. Soha nem merült fel annak a gondolata, hogy ne legyen kutyám, és szerencsére a szüleimnek sem. Gyakrabban törlök fel kicsavart vizes ruhával, illetve az orromra én is használok spray-t, de csak sima tengervizeset, illetve alkalomadtán allergodilt. Viszketés nálam sincs, és nem is volt. Nálam szűnni nem akaró köhögés miatt végeztek vizsgálatot (azóta sem fordult elő, pedig már 46 vagyok), arra meg a fent említett módszerek a legjobbak, plusz a párásítás, szárazabb időben.
2019. szept. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Enyhe kutyaallergiám van és hosszú szőrű kutyám. Tapasztalatom szerint azzal semmi gond, ha ő bent van a házban, az ágyam mellett alszik stb. A gondjaim akkor kezdődnek, ha fürdetem vagy ha nyírják. Mindkettőnél telibe kapja az ember a leggyakoribb allergéneket, ami a tévedések elkerülése végett nem maga a szőr, hanem a Can f 1 és Can f 2 elnevezésű fehérjék, amelyek a kutya korpájában és nyálában fordulnak elő. Fürdetésnél ugye vízben lemosva a kutya bőréről, szőréről, nyírásnál az apró picike szőrszálakkal, amelyek nagyon könnyen szállnak és kötény, maszk ellenére megtalálják az ember orrát, száját, bőrét.

Kéthavonta egyszer belefér, de kizárt, hogy életvitelszerűen ezt csináljam.


Kamaszkorral kinőhető az allergia, lehet nem ártana újrateszteltetned magad, esetleg ha találsz ilyenre nyitott kutyakozmetikust a környékeden, odaállnod mellé, amíg nyír.



A maszk alapkellék.

2019. szept. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Kutyakozmetikus vagyok, és mindenképp azt javaslom, hogy orvos véleményét kérd ki erről. Ne kockáztass, ne játssz az egészségeddel, mert hidd el, ha dolgozni fogsz, még a szemgolyódon is lesz a szőrből (ezt komolyan mondom, szó szerint vedd, túlzás nélkül), és maszk ide vagy oda, egy kozmetikában, kozmetikusként kivédhetetlen a szőr bejutása a szervezetedbe. Inkább menj biztosra, és szerintem az sem feltétlenül jó, ha X évig allergiagyógyszereken élsz minden áldott nap, hogy a munkádat el tudd végezni...

2019. nov. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!