Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen az alkoholallergia?

Milyen az alkoholallergia?

Figyelt kérdés
Félek hogy alkoholallergiám van. Az van hogy sosem voltam nagy bulizós, ivós személyiség, de az elmúlt időszakban előfordult hogy ittunk. Volt amikor csak kb 5 kis pohár vodka, máskor kevertem is pl vodka, pálinka, jager. Legutóbb somersbyt ittam, vodkát meg egy pár korty pálinkát. Na és arra lennék igazából kíváncsi hogy mik a tünetei az alkoholallergiának? Olvastam picit róla és láttam hogy esetleg piros pöttyök a bőrön, nehéz légzés, hányás, hasmenés. Hányni még sosem hánytam piától, de néha megy a hasam, piros pöttyök is szoktak lenni rajtam de úgy gondolom nem függ össze ezzel mert mindig vannak. Nehéz légzésről meg annyit hogy legutóbb futottam is buli után és akkor éreztem inkább nehéz légzést meg fájt a tüdőm. Szerintetek lehetek az? És amúgy mi számít berúgásnak?
2019. dec. 21. 15:16
 1/8 A kérdező kommentje:
És hogyan lehet rájönni hogy az vagyok e?
2019. dec. 21. 15:17
 2/8 A kérdező kommentje:
Még arra gondoltam hogy a pöttyök és a hasmenés lehet a laktóztól mert laktóz érzékeny vagyok és néha elfelejtem megenni a laktóz gyógyszert.
2019. dec. 21. 15:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Haverom legutóbb nagyon kiütötte magát és semmi baja nem volt csak hányt és én meg mindig rosszul vagyok főleg másnap. Szédülök, fáj a fejem, álmos vagyok. 2 somersbytől legutóbb megfajdult a fejem. Este kipirosodott az arcom is. Félek. Most még lehet bajom? Hogy derítsem ki.
2019. dec. 21. 15:38
 4/8 anonim válasza:
Nincs alkoholallergia talán érzékenység van de nem tudok róla, a pöttyök hasmenés az ahogy magadnak is megválaszoltad a laktózéruékenységed miatt lehet, berúgásnak az számít amijor berugsz 🤣 nem tudom másképp írni érezni kell... nehézlégzés a futás miatt, de hogyha bebeszéled magadnal ezeket a tüneteket akkor észreveszed hogy nehézléhzésed van pia után pedig tok normalisan lelegzel csak beképzeled mert félsz. De ha mégis látható tüneteid vannak akkor keress fel egy orvost biztos ami biztos :)
2019. dec. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Elozo vagyok a bőrpír felfájás hányinger az alkohol és a másnaposság telhesen normális tünetei :)
2019. dec. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Megint előző vagyok az hogy a haverodnak semmi baha nem lett, csak jobban birja a piat mindenkire mashogy hat
2019. dec. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha véletlen az vagyok és nem foglalkozok vele mi történhet? Esetleg vérképpel vagy allergia teszttel ki lehet deríteni? Nagyon szeretném tudni így szilveszter előtt.
2019. dec. 21. 16:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem van alkohol allergiám.Ahogy megiszom egy korty alkoholt, lángol a fejem, a mellkasomon, hátamon piros foltok lesznek. Ez kB fél óra alatt elmúlik.
2019. dec. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!