Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet még komolyabb mellékhatá...

Lehet még komolyabb mellékhatása az antibiotikumnak,amit tegnap vettem be?

Figyelt kérdés

Kb 24 órája vettem be 1 db antibiotikumot, orvosi utasításra. (azitromicin tartalmú). Egy órával később viszketést éreztem a nyakamon, reggelre pedig lett egy jó nagy felületű csalánkiütésem. Nem nagyon akar múlni. Egyéb más tünetem nincsen. Okozhat ez még ennyi idő elteltével valami nagyobb bajt? 10 éve nem szedtem antibiotikumot egyébként.

Köszönöm



2020. máj. 29. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha súlyos reakció lett volna az hamar kijött volna.
2020. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nagyon megijedtem, komolyan.

Gyógyszerallergia még nem fordult elő nálam soha.

2020. máj. 29. 21:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt floxacin származéktól olyan,hogy lement a vérnyomásom 70-re és sugárban hánytam. :D de ez bevetelt követően fél órával.:) szóval nyugi, a kellemetlenség elmúlik,nagy baj nem lesz.
2020. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az amoxicillin okozott ilyet kiutest gyerek koromban, igy kaptam masik antibiotikumot.
2020. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor ne szedd!
2020. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se szedd, kérdezd meg az ügyeletet. Lehet írnak más gyógyszert.
2020. máj. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Csak 1 szemet kellett bevenni, de a piros folt és a kiütés továbbra is ott van a nyakamon. Viszket, és kiszárad.

Neogranormonnal kentem be.

Szerintetek?

2020. máj. 30. 12:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!