Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van itt eperallargiás? Ez...

Van itt eperallargiás? Ez lehet az?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyümölcsöt árusítok, az eperválogatásnal folyamatosan tüsszögtem. Amióta nincs eper, jóval enyhült.

Amit eleinte ettem epret (2x), semmi bajom nem volt tőle. Viszont amikor utoljára ettem, úgy szédültem 20 percig mint 5 feles után.

Alapból van pollen allergiám, így nehéz megmondani ettől lehet-e. Mivel egész nap kint voltam az arcom is felduzzadt meg pirosodott nap végére, mióta nincs eper ez sem annyira durva. De lehet csak az esős idő miatt.

Te hogy vetted észre az eper allergiád?



2020. jún. 12. 12:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírásért, most látom csak.
2020. jún. 12. 12:17
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Szeretlek🍓🍓🍓🍓🍓🍓🍓🍓🍓🍓
2020. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Keresztallergia lehetséges, ha jól emlékszem az eper a parlagfűhöz "tartozik". Nekem is erős pollenallergiám van, én is kikészülök az epertől. De megéri. :DDD
2020. jún. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oh nekem is megéri, csak azért jó lenne tudni mi a szenvedés tárgya. 😅
2020. jún. 12. 13:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismét én.. :D


[link]

Itt mondjuk a nyírfa mellé sorolta.

Bocsi, én ezeket nem igazán tudom mi mihez tartozik, én minden pollenre allergiás vagyok amire csak teszteltek, az orvos fejvakarva csak annyit mondott, hogy lényegében minden gyümölccsel/zöldséggel vigyáznom kell. :D Így nagyon nem is jegyeztem meg hogy mi mihez tartozik.


Még ezt a cikket találtam:

[link]

Eszerint a hisztamin is okozhat panaszokat.

2020. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, pont most olvastam keresztallergiáról, a nyírfától nagyon szenvedek szóval lehet nem hülyeség a képzelgésem. Köszi!
2020. jún. 12. 13:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!