Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » 8. Napja arra kelek, hogy a...

8. Napja arra kelek, hogy a szemem feldagad. Mi lehet az oka? Sima allergia, vagy komoly? Tanács? Többi lent.

Figyelt kérdés
8.napja kelek arra, hogy a szemem a kétszerese, a szemhéjam felduzzad, a jobb oldalon talán kicsit jobban. 2 (!) szemésszel is konzultáltam már, de mindkettő azt mondta szemészetileg semmi bajom, nincs komoly baj. Ennek ellenére a második allergia elleni szemcseppet vettem meg, hátha nem dagad be annyira. Nem váladékozik, nem könnyes, nem piros, csak ha este már fáradt vagyok. A fejem is megfájdul reggelente a szememtől. Teljesen szinte sose tudom eltűntetni a duzzanatot, a borogatás csak épphogy segít. Emellett az idő során rossz lett a közérzetem, nagyon fáradtnak érzem magam, néha mint akit agyonvertek. Ez kb. 4 napja tart. A torkom is fájdogál, de ami a legjobban zavar, hogy minden izületem fáj reggelente. Azóta tart ez az állapot, mióta kaptam a hátamra egy gyulladás csökkentő gyógyszert. De azt már 5 napja nem vettem be, és továbbra is duzzad a szemem. Talán nem is függ össze a két probléma, de még sosem volt velem ilyen, és kétségbe vagyok esve. Valaki tud tanácsot adni?

2020. jún. 13. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Látom régi kérdés, de háta még megnézed.


Fiú vagy lány vagy?

Hány éves?

Mióta áll fenn a probléma?

Máshol is duzzadt e a tested? (láb, fenék, kar stb)

Családban előfordult-e hasonló?

2020. júl. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia. Kiderult mi okozta?
2021. márc. 18. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sok tudakolózás, orvoshoz járás után kiderült, hogy mononukleózis okozta az egészet. Nem általános mellékhatás, hogy a szem vagy bármi feldagad, de ismerőseim körében is előfordult már hasonló. A probléma ilyen esetben egészen komoly. Kemény betegség, nekem a torkom felül is fertőződött, napokig nem tudtam enni, inni, beszélni, nyelés közben azt hittem meghalok. Aztán jött egy fél év fáradtság szindróma, ami még most is hatással van rám, de már csekély mennyiségben. Hasonló tünetekkel mindenképp menjen orvoshoz aki ilyet észlel, remélem tudok segíteni, mert a kulcs a pihenés, én pedig edzettem, orvos rohangáltam aztán már táplálkozni se tudtam, nem csoda hogy legyengültem teljesen, a szervezetem meg megadta magát....vérképpel lehet kimutatni,addig sajnos nehezen felismerhető betegség, bár elvileg a gégésznek is tudnia kell, sokat segít ha hamar felismerik. Én sajnos nem ide tartoztam, jól meg is szívtam...de már jobban vagyok, remélem segít ha esetleg valaki ilyen helyzetbe kerül.
2021. márc. 19. 00:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!