Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Fényallergiára mit használtok...

Fényallergiára mit használtok ami beválik?

Figyelt kérdés
Napfény hatására kis pttyök és csalákiütés jelenik meg a karomon és a lábaimon. Borzalmasan ég és viszket. Aloe verával hűsítem , de valami tartósabb megoldást vagy megelőző fényvédő krémet keresek.
2020. jún. 28. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:

A fényallergia azt hiszem súlyosabb, nem csak napsütéskor okoz problémát. Fényérzékenységre jó az aloe vera, körömvirág, kamilla. Gyógyszer is kiválthatja, vagy ha olyan testápolót amiben allergizáló tartósító, illatanyag van.

Van olyan is hogy a fényvédőkrém vált ki allergiát, vagyis mikor a naptejjel kimész a napra. Nálam ez volt. Bár nem hmbiztos hogy napallergia volt, inkább a krémre lehettem allergiás. Mikor felhős idő volt nem volt ilyen hatása, de lecserélem egy másikra és elmúlt. Ezért szerintem érzékeny bőrre való naptejet vegyél.

Ha krémtől független és nem is gyógyszer okozza amit le tudnál cserélni nem tudsz mit csinálni, lehetőleg el kell takarni. Könnyű nyári ruha, vagy pamut jól szellőzik.

2020. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊 valószínűleg nem krém okozza mert semmit nem használtam a napokban ezeken a részeken. Megkérdezhetem te milyen márkát használtál ami végül jó volt?
2020. jún. 28. 15:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem elég volt naptejet váltani és nem is érzékeny bőrre valót vettem. De ha te krém nélkül is kiütéses vagy akkor inkább érzékeny bőrre valót használj pl. Bioderma, La Roche-posay, Wooden Spoon bionaptej stb. Az aloe vera szerintem is jó.
2020. jún. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!