Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van három szúnyogcsípésem....

Van három szúnyogcsípésem. Nagyon feldagadtak, pirosak a környékükön és a széleiken és sárgásak a közepén. Nagyon viszketnek és forróak. Miért forróak? Ez normális?

Figyelt kérdés
Vasárnap egy csomó szúnyog megcsípett, de ezek sokkal jobban feldagadtak, ha hozzájuk érek akkor nagyon melegek. Jegelem őket, de olyan meleg a terület, hogy nem is érzem a jeget. Ha abba hagyom a jegelést, akkor 5 perc alatt újra forró lesz. Nagyon nagy puklik

2020. jún. 29. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Az allergia okozta gyulladás miatt érzed forróbbnak a bőrödön ott a területet.

Javaslom, szerezz be Fenistil gélt, illetve Susp. Zinci Aquosa-t, azaz mentolos cinkrázó hűsítő keveréket (amennyiben nem vagy érzékeny a mentolra).

2020. jún. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor ez allergia, vagy mindenkinek ilyen?
2020. jún. 29. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:

A szúnyog nyála eleve allergiát okoz mindenkinél. Emiatt viszket. Nálad a nagyobb csípések már túlzott immunválaszúak, ezért duzzadtabbak.

Lehet, ennek semmi alapja, de felénk azt mondják, azok a szúnyogok, amik az irtás után megmaradnak, vadabbak, erősebben csípnek.

2020. jún. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Nálunk is azt mondják, de ma volt írtás, szóval nem voltak vadabbak. Anya azt mondta, hogy vegyek be kalciumot. Jegeltem, de fél óra alatt kiolvasztottam vele kb. 6 jégkockát a testem hőmérsékletére. Majd elmúlik.
2020. jún. 29. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!