Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Segítség glutén és bélbolyhokk...

Segítség glutén és bélbolyhokkal kapcsolatban? 4 napja kezdtem el a speciális gluténmentes, tejmentes diétát. Már éjszaka tudok rendesen aludni, nem fáj a hasam. De napközben néha visszatér és a hasmenés is. Főleg a hasmenés zavar.

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt lesz lényegesebb változás? Tükrözéskor találta meg az orvos a sorvadást. Kaptam gyógyszert (probiotikum) és ezt a diétát kell betartanom. 3 hét múlva lesz szövettan eredmény.

2020. okt. 9. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom mennyi ideje van gluténes, én tejfehérje érzékeny vagyok.

Nekem azt mondták null diétával is lehet több hónap, glutén asszem akár 5-6 hónap is.. De fokozatosan javulgat majd.

Probiotikumot szedj mellette, minőségi sok hatóanyagosat, mert nekem ezt nem mondta a házidokim a lelet után, én olvastam utána és nekem lehet ezért nem javult sokat mai napig a széklet gondom. A bélflórát fel kell állítani.

Rendesen hasmenésed volt/van, vagy csak lágy székleted?

2020. okt. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Változó hogy mi. Van olyan hét amikor csak lágy. Ha megettem 5-6 palacsintát akkor fosás rendesen. Nincs még igazolva hogy gluténes vagyok. Annyi hogy a vékonybélbe a bélbolyhok egy helyen el vannak halva. A teszt eredményre még várni kell. 4 napja kezdtem glutén-, tejmentesen enni. Előtte nem.
2020. okt. 9. 19:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
4-5 hónap kell ahhoz, hogy szigorú glutén mentes étrend mellett a bélbolyhok regenerálódjanak.
2020. okt. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az utolsó mondja. Én is gluténes vagyok, beszéltem orvossal, ő mondta hogy ha egy falatot is eszel gluténes cuccból, annak több hónap mire kiürül és helyreáll. Szóval még várni kell rá hogy teljesen jó legyen.
2020. okt. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Srácok, ha már itt gluténesek gyűltek össze off, de hadd kérdezzek tőletek valamit. Első válaszoló voltam, tejfehérjés vagyok. IgG alapú intolerancia teszten voltam, az mekkora bizonyossággal mutatta volna ki a glutént? Nem hagytam el előtte semmit, de búza, glutén, rozs stb. mind negatív lett nálam. Csak mert ugye 2 hónapja diétázom tejre és ugyan néha jobb, de néha még fennmarad ez a székelési gond (nálam lágy széklet).

Csak most kezdtem probi kúrába, lehet az a baj, hogy nem kezdtem el már az elején? Mert egy laktózos ismerősömet 3 hónapra ráállították regeneráció miatt.

2020. okt. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt olvasd el

2020. okt. 10. 12:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Köszi!

Igeen ezekről már mind tudok, nagyon ki vagyok okítva a témában, rengeteg dolognak utána jártam mikor nem tudtam mi lehet a gond

2020. okt. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Remélem hamarosan pozitív változás lesz nálad. Drukkolok neked
2020. okt. 10. 15:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2020. okt. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vérvételből lett kimutatva a gluténérzékenység, semmi egyéb vizsgálat nem volt.
2020. okt. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!