Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tènyleg árt a szívnek az...

Sassas123456 kérdése:

Tènyleg árt a szívnek az asztma sprey?

Figyelt kérdés
2 embertől is hallottam hogy az asztma sprey amit az asztmások használnak árt a szívnek. Nekem az allergia orvosom napi 2 fújást is javasol, de így hogy ezt hallottam, kicsit megijedtem. Valaki már hallott ilyenről? Vagy ehhez hasonlóról?
2020. okt. 23. 00:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem megdobta a pulzusom elég durván.
2020. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a Ventolinra gondolsz, igen, terheli a szívet, de egy egészséges szívű embernek nem szabad, hogy megártson.

Ha meg nem használod rendesen, az egyenes út a tüdőtágulathoz. Szóval inkább használd, minden gyógyszernek van mellékhatása.

2020. okt. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tüdőtágulathoz? Ezt meg honnan veszed? Ha nem használod max fulladni fogsz. De vannak asztmára alternatív terápiak is. Inkább azzal próbálkoznék ha nem olyan súlyos a dolog
2020. okt. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 A kezeletlen asztma (azaz ha sokszor fulladsz) tüdőtágulathoz vezet (azért, mert a tüdő erőlködik a légvételkor, és ez károsítja a léghólyagocskákat).
2020. okt. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Műtét után is erőlködik a züdő mégsem lesz tágulatod
2020. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csakhogy az nem évtizedekig tart. Nézz utána légyszi, ez elég egyértelmű, hogy a kezeletlen asztma idővel könnyen átfordul COPDbe. Nem is értem, miért állok le ezen vitatkozni 😄😄
2020. okt. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Állj csak le mert engem érdekel. De az emfizéma is tagulat mégsem copd. Azt mitől lehet kapni?
2020. okt. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, a COPD két tünetcsoport együttese:

- tüdőtágulat (emfizéma)

- bronchitis (idült hörghurut).


Tehát a tüdőtágulat önmagában még valóban nem COPD, de átalakulhat azzá. Jellemzően egyébként dohányzás okozza.

2020. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igan az utobbit tudom. Csak pl nekem volt emfizémám és senki nem mondta meg mitől. Nem vagyok asztmás. Aztán ptxem lett egy tüdőgyulladás során akkor elvarrták az emfizémát is mert pont a csúcson volt az is ahol lyuladt a tüdő. Elég nagy volt és nem akarok többet de nem segítettek az orvosok miért lett. Nem dohányzom.
2020. okt. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!