Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen folyékony szappant...

Milyen folyékony szappant ajánlotok ekcémás bőrre?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom a bolti folyékony szappanokat, pláne nem télen, egyszerűen nem múlik el az allergiám a tenyeremről, undorító, ki is vörösödik, van, hogy ki is reped, ami jelenleg még fájdalmasabb, mert mindenhol fújják a kezemre az alkoholos fertőtlenítőt, és úgy érzem mintha olyankor le akarna rohadni a kezem a helyéről. Kenem szteroidos krémmel, és testápolóval is, de nincs is ideje meggyógyulni, mert egy nap kb negyvenszer mosok kezet+fújják mindenhol a kezemre az alkoholt.

Milyen folyékony szappant ajánlotok?

Igazoltan atópiás ekcémás vagyok, és az orvos se tud semmit rá, csak a szteroidos krémeket írja.


2020. nov. 23. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Csináltatnék gyógyszertárban.
2020. nov. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk a Biocomos folyékony szappan vált be. Persze ez sem gyógyír az ekcémára, de legalább nem irritál. Nekem is csúnyán ekcémás volt a kezem régen, semmi sem segített. Aztán kicsit beleástam magamat a témába és megtudtam, hogy az ekcéma általában az emésztőrendszer felborultságából ered. Változtattam a táplálkozási szokásaimon, szedtem táplálékkiegészítőket és kb 6-8 hónap alatt teljesen elmúlt. Azóta sem jött elő.

Ez a kép már a gyógyulási fázisban készült, volt ennél csúnyább is:

[link]

2020. nov. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát, nekem ez pár évente kijön, van hogy évekig nincs semmi bajom, de ha jön egy erős irritàció hirtelen, akkor kihozza az allergiàmat és marad is pár évig/hónapig. Ezelőtt két évvel érte a testemet egy kemény irritàció, mert olyan helyen tartózkodtam, ahol nem kellett volna, egyik óráról a másikra ellepte a testemet a kiütés, és visszajött. Előtte négy évig teljesen tünetmentes voltam.

Volt allergiatesztem, de kb mindenre allergiás vagyok az orvosok szerint, az egyoldalú táplálkozás meg szerintem abszolút nem egészséges, szóval az nem opció, hogy mindent elhagyok. Ezen kívül vannak még egyéb tényezők is, amiktől hogy ha elzàrnàm magamat, akkor kb egy burokba kéne költöznöm.

Köszönöm, a szappant megnézem! Ha van még valakinek ötlete, akkor várom!

2020. nov. 24. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!