Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ételintolerancia tesztet...

MuSky kérdése:

Ételintolerancia tesztet csináltatni hol érdemes?

Figyelt kérdés

Vannak olyan tüneteim amiket okozhatnak akár egyes ételintoleranciák is, már csak az a kérdés pontosan milyet és hol érdemes csináltatni pesten?


Ha jól látom átlagosan olyan 18.000ft környékén van a 30 allargénes.


De a legtöbb honlap nem ad túl bő infókat, pl arról van-e plusz költsége az első konzultációnak, a kiértékelésnek stb...


Ti melyik szolgáltatóval voltatok elégedettek?



2021. febr. 4. 01:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez az IgG tipusú teszt ,akkor nem ajánlom. Nem alkalmas semmilyen tényleges allergia ,sem lisztérzékenység kiderítésére ,mindenkinek kijön egy rakás pozitív,meg erősen pozitív,de a világon semmit nem jelent ,cserébe jó drága .

Első körben javaslom,hogy látogass meg egy gasztroenterológust ,és mondd el neki a panaszaidat. laktóz,tejfehérje,tojás a leggyakoribbak,ezekre van megbízható(bb) ( ez sem száz százalék!-az orvos véleménye) allergia vérvizsgálat panel ,a gluténra pedig a transzglutamináz .

Néha ezekből sem derül ki semmi érdemleges,akkor eliminációs diétával ki tudod tapasztalni mi okoz problémát .

2021. febr. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket, igen az már nekem is feltűnt, hogy nem 100%-osan megbízhatóak, pl még a marketing anyagokban is megemlítik, hogy az aktuális diétád befolyásolhatja a tesztet.
2021. febr. 4. 02:48
 3/5 A kérdező kommentje:
és igen, IgG típusra gondoltam
2021. febr. 4. 02:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt a tesztet gyógyszertárakban is megveheted és otthon megcsinálhatod ujjbegyvérből. FoodDetective vagy mi a neve. De jó, ha tudod, hogy már maga az ételintolerancia is TÜNET. Nem ok. Tehát ha csak azt csinálod, hogy elhagysz ételeket, amiket elvileg nem tolerálsz, ezzel ugyan segíted az emésztőrendszert, de nem oldod meg a problémád.
2021. febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hmm ezt így ilyen formában nem tudtam de igen azzal tisztában vagyok, hogy ezek nagyon komplex és sok mindennel összefüggő rendszerek az emberi szervezetben.
2021. febr. 4. 18:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!