Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Jó megoldás volna, ha a jobb...

Jó megoldás volna, ha a jobb kezemen rendszeresen - orvos által rendelt kenőcsözés ellenére - előjövő ekcémás allergiás bőrsérülést orvosi lézerrel leégettetném?

Figyelt kérdés

Voltam bőrgyógyásznál 2017ben,kaptam kenőcsöt, nem szteroidosat és egyéb orvosi készítményeket az ekcémás-allergiás bőr problémámra, el is múlt a rendszeres kenőcsözésre, de pár hó5bapja megint előjött.

Arra gondoltam,hogy jobb lenneha csak simán lézerrel leégettetném ezt a ragyát a kezemről, hogy ne jöjjön elő újból.


Hozzáteszem, nagy valószínűséggel a dohányzás meg a csokoládé-vanilia kombó is hozzásegít ahhoz, hogy kiújuljon. Bár ezekről nehéz leszokni. Egyébként bőr teszt után kiderült,hogy allergiás vagyok a bizonyos parfüm alkotóanyagokra, lehet az mosogatószerben is,nem feltétlenül parfümben.



2021. febr. 5. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Felesleges, ettől függetlenül ki fog jönni.
2021. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ekcéma autoimmun betegség, helyi kezeléssel nem sokra mész ellene. Az okot kellene támadni, de azzal meg a mai akadémikus orvoslás nem foglalkozik. Ha fiatal vagy, kivárhatod azt a 10-12 évet, míg bekerül a protokollba.
2021. febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is volt ekcémám a kezeimen a sokáig.

[link]

Ez a kép már a gyógyulási fázisban készült, ennél sokkal csúnyább is volt.

Kipróbáltam mindenféle kenőcsöt, de végleges megoldást egyik sem tudott nyújtani. Amikor már nagyon zavaró volt, akkor az alternatív megoldások irányába kezdtem nézelődni, hamar rájöttem, hogy az ekcéma csak egy tünet, az igazi okot az emésztőrendszerben kell keresni.

Megváltoztattam a táplálkozási szokásokat, egy csomó dolgot kiszedtem az étrendemből, vitaminokat + táplálékiegészítőket kezdtem szedni. Kb 6-8 hónap alatt sikerült véglegesen megszabadulni tőle.


Ha végleges megoldást keresel, akkor valószínűleg oda kell tedd magad keményen. De megéri.

2021. febr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Szerezz be polarizált fényű lámpát, azzal gyorsan vissza lehet szorítani a tünetet kb 10-15 perces kezeléssel.

A Mmarktban láttam 60e Ft-ért, de kéz alatt, hasznáétat már a feléért kaphatsz.


Vagy még olcsóbb ha veszel használt fotós kellékként lineáris polarizációs szűrőt, az 2ezer Ft.

Azon keresztül erős fényű LED lámpával szoktam kezelni minden hasonló problémát és tényleg működik. Igaz, utána kevésbé de vissza jöhet, majd még kevésbé. Aztán már csak ritkábban, kimondott provokáló allergizáló hatásra.

2021. febr. 7. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szedj D-vitamint, 2000 egységet naponta
2021. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

neked napi 2000 NE D-vitamintól sikerült végleg megszabadulni az ekcémától?

Menyi időbe telt?

2021. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!