Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi lehet a szappanban amire...

Mi lehet a szappanban amire allergiás vagyok?

Figyelt kérdés
Mi lehet a szappanban amire allergiás lehetek, mire kell figyelni hogy ne legyen benne? A kézfejem a szappantól nagyon kisebesedett. Kicsit arra emlékeztet mintha egy nagyon durva ekcéma lenne. Már attól ordítani tudtam volna hogy a víz ráfolyt a kezemre. Ekkor próbáltam kerülni a kézmosást és többnyire csak tiszta vízzel mostam kezet. Már majdnem teljesen meggyógyult, úgy nézett ki mintha csak enyhén felhorzsoltam volna amikor megint elkezdtem rendesen kezet mosni de ekkor már másnapra megint teljesen sebes lett a kézfejem és ha mozgatom a kezemet vagy valami hozzáér a kézfejemhez nagyon fáj.

2021. máj. 9. 16:21
 1/3 Senior Séf ***** válasza:
63%
1950 óta több mint 8000 vegyszer került napi szinten a környezetünkbe. Hovatovább azon kell csodálkozni, ha valaki egyikre sem allergiás. Próbáld ki a Baba szappant, hátha azt jobban bírod.
2021. máj. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen szappanra gondolsz, normális szilárd szappanra vagy folyékonyra? Az előbbiben előfordulhat, hogy nincs elreagáltatva a lúg és így van benne szabad lúg, ami mar. Ez pipereszappannál elég nagy hiba, mosószappannál normális. Folyékonyban meg lehet akármi. Nincs benne valamilyen antibakteriális fertőtlenítő szer? Azok tudnak nagyon agresszívak lenni nem véletlenül tiltják be őket sorra.
2021. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#1

A Baba brutálisan szárít, ráadásul illatosított szappan, ami sokaknál okoz irritációt. Sose értettem, miért ajánlják érzékeny bőrre.


#Kérdező

Próbálj ki valami TÉNYLEG "mindenmentes" szappant, pl. drogériák natúrkozmetikum részlegén.

És/vagy dobd be ide, hogy milyen szappant használsz jelenleg, könnyebb lenne segíteni.

2021. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!