Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcémára mit használhatnék?

Ekcémára mit használhatnék?

Figyelt kérdés

Felnőttkori ekcémáról van szó, tavaly jelentkezett nálam először több helyen is (arc, nyak, kar, kézfej), a bőrgyógyász írt fel Elocom kenőcsöt ami nagyjából hatott is, mindenhol elmúlt egyet kivéve, a kézfejemet. Ahogy elmúltak a tünetek és abbahagytam a szteroidos kezelést, 1-2 nap múlva vissza is jött..ezt eljátszottam egy párszor, de már teljesen leálltam vele mert ennek így nem sok értelme van. Viszont a kezemen az ekcéma csak rosszabbodott, és a hidratálás sem segít, úgyhogy valószínűleg elnézek majd egy másik bőrgyógyászhoz hátha tud javasolni valamit, esetleg egy allergiavizsgálatot, mert ez a tüneti kezelés csak ideig-óráig elég.

Nektek volt valamilyen kenőcs/krém, ami bevált ekcémára?



2021. jún. 2. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Krémet sajnos nem tudok ajánlani, de ha allergiára gyanakszol, akkor gondolj vissza, hogy mi változott amitől kijöhetett. Új öblítő, tusfürdő, bármi. A lányom igaz kicsi még, az öblítőtől lett ekcémás, neki a háziorvos írt ki testápolót, 1-2 héten belül el is tűntek a foltok.
2021. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
A diófaolajos szappan is jó lehet. A fiamnak az egyik mosogatoszertol kijött, a másiktól elmúlt. Azóta kiderült, hogy allergiás a citrusfélékre, szójára, paradicsomra... ezek is okozhatnak ekcémát, és külsőleg is, úgy is ha eszed, úgy is, ha a vegyszerben van, amivel érintkezel
2021. jún. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ne kívülről kenegesd, a gyulladás belül van. Nekem is fél éve belobbant, utoljára gyerekkoromban volt. Mint kiderült a Prick-teszten, tejfehérje és élesztő allergia. Diéta, az elején hidratálás, szteroid (szintén Elocom) , azóta feltisztult a bőröm, és csak akkor jön vissza, ha csalok az étkezésben. Szteroiddal nem szabad sokáig terhelni a bőrt, mert elvékonyodik, roppant káros hosszútávon. Ne bőrgyógyászhoz, hanem allergológushoz menj. Én azt tippelném, nálad is ételintolerancia, vagy (jobb esetben csak) pollenallergia figyel be. Akár antihisztamin gyógyszerezned is kellhet, de legalább tünetmentes leszel.
2021. jún. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.:)
2021. jún. 12. 17:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Kivizsgaltattad magad? Milyen a kezed azota?
2021. júl. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!