Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen további vizsgálatokra...

Milyen további vizsgálatokra menjek ezekkel a tünetekkel,ha tanácstalan a háziorvos is?

Figyelt kérdés

Kb másfél hónappal ezelőtt kezdődött az egész. Elkezdtem viszketni,de kiütések nélkül. Először elmentem a háziorvoshoz,ő írt allergia elleni gyógyszert (Desloratadine Actavis), ez jól be is vált, szedtem 5 napon keresztül a javaslat szerint, el is múltak a tüneteim. Aztán eltelt egy hét és újrakezdődött minden. (Viszketés, szúró érzés a bőrön, semmi kiütés). Amikor már nagyon nem bírom, beveszek egyet, és pár napra elmúlik.

Elmentem egy ételallergia vizsgálatra (30 ételre vizsgáltak meg) ez negatív lett. A háziorvos elküldött egy nagy laborra, ott is negatív lett minden. (Azt mondta,ez azért kell, hogy kizárjuk a belgyógyászati problémákat.)

Milyen további vizsgálatra tudnék még elmenni, hogy végre kiderüljön mitől van ez?

Már mindenre gondoltam, valamilyen pollenre is. (De nem folyik az orrom, nem tüsszögök)

Minden kozmetikumot és mosószert lecseréltem.

Kérem, ha valakinek van ötlete, ossza meg velem.

Köszönöm

30N


2021. aug. 9. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Pedig érdemes lenne megnézetni a pollen allergiát is. Három keresztes parlagfű allergiával én sem tüsszögtem, az orrom sem folyt, sőt az első tünet keresztallergiaként jelentkezett, úgy konkrétan bucira dagadt a fejem.

Mióta minden nap szedem a gyógyszert, teljesen tünetmentes vagyok.

2021. aug. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Iszonyú nehéz kiszűrni a millió dolog közül, hogy mi lehet a gond.
2021. aug. 11. 18:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek . Én vagy 8 éve nagyon viszketek. Sokszor véresre vakarom magamat. Semmi eltérést nem találtak, csak nagyon száraz a bőröm. A baba dolgokat próbáld ki esetleg, pl.: fürdetők, testápolók.
2021. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen. Már mindent lecseréltem,és mégsincs változás. Már annyit olvastam erről,hogy félek,nehogy valami autoimmun betegség jele legyen. :/

2021. aug. 18. 12:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Jujjj, ne tedd! Nálam sajnos nincs kizárva , de más panaszom is van. Sőt, akkor CRP, süllyedés nőne és a fehérvérsejtek száma is változna.

Cukroddal minden rendben van?

Máj- és vesebetegségek is okozhatnak viszketést, de a vérvétellel ezeket ki lehet zárni . Esetleg állat nincs a közelben ? Gluténérzékenységre vizsgáltak? Székletvizsgálat volt?

2021. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Neurológiai vizsgálat volt?
2021. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Cukor rendben, általános labor rendben. Neurológushoz szoktam járni, egy régi betegség miatt a kontrollhoz ragaszkodik, így eljárok.

Egy dolog jutott még eszembe, hogy pár hónapja abbahagytam egy antidepi szedését, teljesen jól vagyok, nem estem vissza. Talán most még azt is ki merem jelenteni, hogy nélküle sokkal jobban vagyok, és hogy nem-e amiatt van, hogy az idegrendszerem érzi az elhagyását.

A neurológus azt tanácsolta, hogy szedjek E vitamint,és 3 hét múlva hívjam fel, hogy mi a helyzet.

De nagyon félek.

2021. aug. 18. 17:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet a gyógyszer miatt van ez az egész viszketés . Hordj kesztyűt , azzal megakadályozod a sebek keletkezését.
2021. aug. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lenne ilyen elvonási tünet? Azért már eltelt több mint 2 hónap.
2021. aug. 18. 18:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom sajnos . Betegtájékoztató nem írja ? A gyógyszert felíró orvost nem kérdezted meg?
2021. aug. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!