Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Csalánkiütés mennyi idő alatt...

Csalánkiütés mennyi idő alatt múlik el?

Figyelt kérdés

Sziasztok

23 hetes várandós vagyok.

Tegnap előtt reggel arra ébredtem, hogy a karjaim és a lábaim tele vannak apró, egyáltalán nem viszkető piros kiütésekkel. Előző este még semmi baja nem volt.

Elmentem a bőrgyógyászhoz: meleg + terhesség, elmúlik.

Ebbe én nem tudtam belenyugodni, meg igazából meg se nézett rendesen, így ma elmentem egy másikhoz.

Ő azonnal azt mondta, hogy csalánkiütés, amit valamilyen allergia okoz, valamit ehettem, amire most terhesen érzékenyebb vagyok.

Irt fel antihisztamint, amire azt mondta, pár napig szedhető, nem kell aggódni. Ezt időközben a nőgyógyász is megerősítette.

Plusz diétát irt elő.

Találkozott már valaki ilyennel? Tud ártani a babának?

Mennyi idő, mire elmúlik?

Ma reggelre kicsit jobb lett, de délután megint rosszabb. Igaz, egész nap melegben voltam kénytelen lenni.



2021. aug. 11. 18:10
 1/7 A kérdező kommentje:
2021. aug. 11. 18:13
 2/7 A kérdező kommentje:
2021. aug. 11. 18:14
 3/7 A kérdező kommentje:
A második képen a lábszár látható, az a legcsúnyább.
2021. aug. 11. 18:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Az orvos által adott antihisztamin hatni fog.

Nem értem. Voltál orvosnál. Miért itt kérdezed meg, amit tudni szeretnek? Itt nem orvosok kommetelgetnek.

2021. aug. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem úgy néz ki, mint a csalánkiütés, inkább olyan, mint amikor melegben izzad az ember és ilyen pöttyös lesz.


Amúgy ha a gyógyszer nem segít, akkor nem csalánkiütés.

2021. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ekcéma szerű, vagy mint amikor borotválkozás után pöttyös leszel mert nem elég éles a borotva
2021. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Valóban ilyesmi szokott lenni borotvalkozás után, ha a penge nem a legjobb.

Én is erre gondoltam, de megjelent olyan helyen is, ahol nem szőrtelenítek, pl alkar, belső comb.

A bőrből egyáltalán nem emelkedik ki, ha végig húzom rajta a kezem, teljesen sima.

Azért tettem fel itt a kérdést, mert két orvos mondott kétfélét, gondoltam hátha itt van, aki saját tapasztalatot is tud megosztani.

2021. aug. 11. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!