Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Barátnőmnek csalánkiütései...

Barátnőmnek csalánkiütései vannak elég gyakran, a bőrgyógyász tej tojás tartósítós diétát mondtot neki 1 hónapig, plusz a nyeres zöldségek gyümölcsöket is kerülnie kell, 1 hónapig ötletek hogy mit ehet?

Figyelt kérdés
Az még a kérdés hogy ilyenkor a tojást eheti megfőzve vagy sűlten, illetve pl fözelékbe a habarás számít?
2021. aug. 23. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a helyében elhagynám a tojást is. Csak zöldséget ennék, rengeteg jó recept van, sok, amit főzni sem kell. A főzelékbe a habarás is számít, sajnos, ezt is helyettesítenie kell pl rizs vagy mandulaliszttel.
2021. aug. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tojást sehogyan se, az egyik leginkább allergizáló az ilyen "betegeknél".

Párolt zöldség, rizs, natúr csirkemell, sovány hal párolva, nagyjából ezeket kell variálni, fontos a fűszerezés, hogy ne legyen unalmas.

2021. aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez elég furcsa diéta. Volt valami allergiateszt előtte, vagy csak ráfogta, hogy legyen ez?


Amúgy használjon kókusz/rizs tejet tej helyett, szerintem a szójás cuccokat is kerülje, de az alpronak van sima kókuszból joghurtja (csak kókusz, málnás meg ananászos, szerintem az utóbbi a legjobb).


Amúgy főtt zöldség, főzelékek, húsok. Igaziból nem tűnik nehéznek, bármit meg tudtok főzni otthon, annyi, hogy mindig pároljátok a zöldségeket. A recepteknél meg szinte mindig be lehet jelölni, hogy tojásmentes legyen.

2021. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A tojást, és a tejet tényleg hanyagolni kellene, vagy helyettesíteni.

Szerintem keresztallergiára gyanakszik a bőrgyógyász, mivel pollen allergiáknál is vannak olyan zöldségek, és gyümölcsök, aminek a nyers fogyasztása keresztallergiát vált ki.

De, csakis a nyers fogyasztás. Tehát pl pázsitfűallergia esetén a paprika nyersen nem jó ötlet, de lecsót lehet enni.

Az a lényeg, hogy ne nyersen egye.

És érdemes lenne elmenni allergológiára.

2021. aug. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3as!én voltam allergia teszten, és az ég világon semmit sem mutatott ki! Pedig a tej túró stb elég durva tüneteket produkált, dietetikus segített,amióta nem fogyasztok tejterméket (laktózmenteset sem!) azóta nem fáj a hasam...
2021. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Ez furcsa. Van az allergia és van az intolerancia, két teszten voltál?
2021. aug. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3asnak írom a bőrgyógyász nem alergiára gyanakszik hanem gyuladásra, ami bizonyos ételek fogyasztásánál erősösik. Kb 5 hónapja van ez neki. El is kezdtük kivizsgáltatni Németországban de közben hazaköltöztünk...

Csalánszerű kiütések, és már kb 5szőr bedagat a szája. Teljesen ugyan azt ettük mint az elmult 6 évben. Érdekes hogy számolnia kell a kiüteseket van hogy pár napig 20-40 kiütés van majd 120-140. Furcsálnám én is ha alergia lenne mert semmi aem változott az évek alatt, nekem is inkább valami belsőszervi gondnak tűnik ami sokszor fokozódik.

Legurvább amikor feldagad a szája sokszor fél hogy megint bedagad és a torkára megy...


U.i főzeléket javasolsz de abban van tejfől az belefér az ilyen diétába?



Mindenkinek köszönöm

2021. aug. 24. 21:30
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 vegán tejföl. Mindenből talász növényi tejből készültet (mondjuk a tejföl pont szójás talán, viszont van rizsből főzőtejszín). Az aldiban nézzetek körbe.
2021. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. aug. 24. 21:52
 10/10 anonim ***** válasza:
#8-as vok. Amúgy, ha nem allergia, akkor nem gond a szója sem. Csak az az egyik legallergizálóbb étel.
2021. aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!