Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez valóban hisztaminintoleranc...

Ez valóban hisztaminintolerancia lenne, vagy a dokinő érdektelensége?

Figyelt kérdés

Magánorvosnál vérvételből akartam nézetni tejallergiát. A vérvétel mellett bőrtesztet is csinált. Búzalisztre, tejfehérjére, kazeinre, tojássárgájára, tojásfehérjére. Mindenre erős allergiás reakcióm lett.

A vérvétel eredményét e-mailben küldte el. Ebből én semmit nem értettem ugyebár.

Felhívtam, és azt mondta, ez nem ételallergia, hanem inkább hisztaminintolerancia. De ezzel el is intézte.

Most nem tudom. Valóban az lenne? Vagy csak nemtörődöm a doktornő, és félvállról véve mondta ezt a véleményt?

Ti mire gondolnátok? Mennyire egyértelműek egyiknek és másiknak az eredményei? Mennyire lehet a vizsgálatok alapján egyértelműen megkülönböztetni, hogy ételallergiáról vagy hisztaminintoleranciáról van szó?



2022. febr. 3. 12:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Mondjuk elég gyanús, hogy ezekre mind erősen allergiát mutatsz.. A hisztamin pont ezek együttesét jelenti.


Ha nem vagy benne biztos, akkor el tudsz menni magánban külön hisztamin érzékenységet nézni ( DAO szintet mrnek), és abból már egyértelműen megtudod, hogy valóban az-e. (Nem mindig egéyrtelmű az sem azért, mert nálam is pl kijött, de nekem más miatt, de én más kérdés vagyok és más okozta)


A lényeg h sima vérvételből külön is meg tudod nézni a hisztamin: általában csak DAO-t szoktak, de ha szeretnél a DAO mellett kérhetsz külön hisztamin szint mérés is, na ez a 2 együtt már 100% választ ad a kérdésedre.


De a tüneteid alapján sajnos valszeg igaza lesz a doktornőnek esetedben..

Ha meg nem akarsz pénztkiszórni, akkor 2 hétig próbáld meg tartani a hisztamin diétát (nekem úgy 6 napig diekrült 100%-osan tartani, étcsokival elcsesztem a 6. napon, és a kávéhelyettesítővel egy másik bajom miatt :D). Ha jelentősen javulnak a tünetek, akkor is megvan a válasz a kérdésedre.

2022. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!