Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tusfürdő allergia?

Tusfürdő allergia?

Figyelt kérdés

Jó pár napja kezdtem használni a Johnson's felnőtt tusfürdőjét, azóta rengeteg-rengeteg viszkető kiütés (olyan, mint a csípés) lett rajtam, és egyre több és több. Főleg a hasamon és a derekamon hátul. Már a combom is belül viszket mint állat, az oldalamon a mellemen és a karjaimon is van már. Borzasztó. Lehet tusfürdő allergia? Az az érdekes, hogy kb. 1 hete lett új kutyánk, benti, és egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy most akkor kutyára vagyok allergiás, vagy erre a tusfürdőre. Régebben is volt ugyanígy benti kutyánk aki velünk aludt (légyszi kíméljetek a kutyának kint a helye dolgoktól), a max annyi volt, hogy ha olyan helyen járt kint és hozzám ért, bepirosodott a bőröm. De ez csak akkor, hogyha kint volt. Ha sokáig bent volt, nem volt ilyen probléma. De ezen kívül semmi más, sosem volt. A kutyánk nem bolhás, se páromnak, se a kislányomnak semmi baja nincs, semmi viszkető kiütésük nincs hál'istennek, ágyi poloskánk sincs -akkor páromon is lennének kiütések- azért gondolok a tusfürdőre.

Azt tudom, hogy ez a márka a babáknak is inkább árt mint használ, mielőtt ezt tudtam volna, fürdettük vele a lányomat, és csúnya kiszáradt sebes piros lett tőle a bőre. Azonnal abba is hagytuk. Volt már valakinek hasonló? Már 2 napja nem használom, más fajtával fürdök. Remélem, hogy múlni fog, és hogy nem a kutya az oka. Csak azért gondolok a kutyára, mert szülés után az emberi test nagyon meg tud változni, kb allergiás lehet arra, amire ezelőtt nem, stb. Tudnátok esetleg -ha van- tapasztalatokat írni? Nagyon köszönöm!

25/N



2022. febr. 21. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:

El kell menni allergiatesztre egyből kiderül mi okozza pontosan. Bőrgyógyász tud adni beutalót. De egyébként ha sebes próbáld kenni valami hámosítóval betadine stb. Még az irix spray ami jó lehet az égő viszkető sebekre (bár drága de nagyon hatásos). Probald meg ne vakarni "jelöld" valamivel terjed e esetleg múlik e a kiütések nagysága. Esetleg egy kis cetirizin vagy lordestin ha valóban alleriga, illetve lehet még jegyelni, de ne közvetlen hanem valami ruhát rakj a kiütés es a jég közé.

Én a kutyát nem hanyagolnám a tusfürdőt igen. Ha az okozza akkor a sebeknek 2 het alatt lathatóan javulnia kellene. Ha nem akkor marad az allergia teszt, hogy kizard a kutyát.

2022. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2022. febr. 21. 22:59
 3/3 anonim ***** válasza:

A Johnson's egyébként egy kalap szr, telis-tele mindenféle allergén marhasággal.


Sem gyereknek, sem pedig felnőttnek nem igazán ajánljuk. Használj hipoallergén tusfürdőt.

2022. febr. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!