Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Pattanásszerű kiütések üdítőktől?

Pattanásszerű kiütések üdítőktől?

Figyelt kérdés

Arcon, mellkason jönnek ki pattanásszerű kiütések. Nem gennyes, soha nem lehet őket kinyomni, csak ott vannak mélyen és akár 2 hétig is ott vannak. Némelyik viszket is. Az egész mellkasom viszket.


Kiiktattam minden mosóport, öblítőt, sampont, dezodort stb. és minden mentesre cseréltem őket. Semmi nem változott. Elmentem étel allergia vizsgálatra, semmire nem vagyok allergiás. Laboreredményem tökéletes. Góc nincs a szervezetben.


Próbáltam többféle ételt kiiktatni az étrendemből, de semmi változást nem vettem észre. Hasmenésem csak a nagyon zsíros kajáktól van, de nagyon ritkán eszek ilyeneket.


Régóta gyanakodtam már az üdítőkre. Leginkább csak kólát fogyasztottam, maximum napi 0,33 dobozzal. Kiiktattam 3 hónapra (kifejezetten nehéz volt) és a mellkasomon teljesen megszűntek a kiütések és a viszketés. Viszont az arcomon továbbra is kijönnek, de nem olyan mértékben, mégis zavaró. Most próbaképp 1 héten keresztül ittam kólát, más üdítőket. Telejött az arcom viszkető kiütésekkel.


Az egyetlen betegségem amiről tudok az a reflux. Mi lehet a megoldás? Nem elég 3 hónap ahhoz, hogy teljesen megszűnjenek a kiütések, vagy lehet más probléma is? Bőrgyógyászt még nem találtam normálisat, felírják a krémeket, elküldenek laborvizsgálatra, majd széttárják a kezüket és azt mondják nem is olyan vészes. Engem viszont baromira zavar, hogy a 30-as éveimben is ilyen kiütésekkel kell éljek, pláne hogy viszketnek is.


Ötlet?



2022. máj. 12. 01:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Annyi biztos, hogy olyan dolgoktól is lehet, ami elsőre senkinek eszébe sem jutna.

Általában arra nem lehet számítani, hogy majd a bőrgyógyász megmondja, hogy konkrétan mitől van.

Ezt neked érdemes megfigyelni és tesztelgetni.

Akár az üdítőitaloktól is lehet, igen.

Figyelj oda arra, hogy pálmaolajat szoktál-e bevinni bármilyen apró mennyiségben - nekem például az ilyesmitől is elő tudott jönni.

Elég sok zsiradékot ki kellett iktatnom. Napraforgó olajjal nagyon vigyázz.

Az olajos magvakkal is.

És még a vaj is okozhatja.

Legalábbis nálam ezek voltak a fő problémásak.

Hormonális dolog is lehet.

Mindenesetre figyelni kell a kajálásra és akkor rendben lesz.

Amiket fentebb felsoroltam azokkal mindenképpen érdemes vigyázni.

Az én testem egy fajta olajat bír tolerálni és az az olívaolaj, de abból is csak a jobbak. Tehát például a Tescoban kapható legolcsóbb olívaolaj az nem jó.

Vannak akik érzékenyek az ilyesmire, mások pedig nem. A vércsoportodtól is függhet. A b vércsoportúak nem bírják annyira az olajos magokat.

Az viszont jó, hogy már egy "összetevőre" rájöttél, hogy mi lehet az ok, de lehet, hogy még van más is.

2022. máj. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

És érdemes lenne nem ilyen lötyiket inni, hanem tiszta vizet. Tisztított vizet. Pl R/O vizet.

Ha hosszútávon odafigyelsz ezekre, akkor az arcodról is el fognak múlni.

2022. máj. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha údítőt iszol, akkor csak a rendes cukrosat idd, kerüld a zero, meg edesítőszeres szarokat.

Amúgy eleve ne igyál sok üdítőt, igyál csapvizet vagy ásványvizet.

2022. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindig ásványvizet iszok, napi 3 litert, de néha becsúszik egy dobozos pepsi. Ahogy kutakodom a neten szerintem itt az emésztéssel, túl kevés savval lehet a probléma.
2022. máj. 12. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!