Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi történik ha laktóz érzékeny...

Mi történik ha laktóz érzékeny vagyok és túl sok laktóz tartalmú ételt eszek meg egy nap? Mi a legnagyobb baj ami történhet?

Figyelt kérdés

2022. máj. 17. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Erős hasi görcsök (főleg a köldök körül), puffadás, hasmenés, esetleg hányás.

De ha tudod, hogy laktózérzékeny vagy, miért ennél laktózt? Vagy miért nem alkamazol laktáz enzimet, ha már mindenképpen laktózos élelmiszert akarsz enni?

2022. máj. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy az előző írta. SZÉTFOSOD MAGAD.
2022. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak

csökkent a laktóz toleranciája, vmennyit ehet. Csak esetleg túllő a célon.

2022. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Egyre inkább azt veszem észre, hogy az emberek felfedeznak magukon olyan betegségeket, ami ellen a TV-ben megoldásokat kínálnak a reklámok.

Ilyenek, pl.: körömgomba, puffadás, hüvelygomba, laktózérzékenység, potenciacsökkenés, izületi panaszok, ... És lám: van már gyógyszer rá! Vedd meg, használd! (De azért beszéld meg az orvosoddal, patikusoddal.)

:)

Talán először az orvos véleményét, vizsgálatát kellene kikérni, utána felállítani a diagnózist. :)

2022. máj. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 fel van állítva a diagnózis,voltam dokinál. Viszont lenne még egy kérdésem..Melyik a legjobb gyógyszer?
2022. máj. 19. 09:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jutavites laktáz enzim nekem bejött. Ha túl sok laktózos dolgot eszel akkor nyilván felpuffadsz, menni fog a hasad, görcsölni a gyomrod, a felfújódástól nyomás lesz a hólyagodon amitől vizelési ingered lesz annak ellenére hogy amúgy nem kell, gyakran fogsz böfögni és nagyon extrém esetben akár a szíveden is nyomást fogsz érezni, nem tudom ez mitől van de velem és pár ismerősömmel is előfordult már
2022. máj. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 pont ez van velem is
2022. máj. 22. 12:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Tele leszel aknéval.
2022. máj. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!