Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nyári csalánkiütés... kinek...

Nyári csalánkiütés... kinek van, tudja e mitől és mi az ami segített?

Figyelt kérdés

Minden nyáron előjön, gondolom a napra, de csak ha Magyarországon vagyok. 2 nyarat nem ott töltöttem, akkor nem is volt, aztán megint.

Nagyon viszket és csunya is, nem tudok aludni sem tőle...

Kinek van még ilyen problémája és mi az ami bevállt ellene?



2022. jún. 28. 21:50
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem is van, sőt volt, hogy hólyagosodott is. Bőrgyógyász szerint csípés volt, de 3 napja rájöttem mi okozza, pont belesett a cipőmbe valami és a bokámat megszúrta, pár óra múlva elkezdett viszketni, beduzzadt a lábam, plusz vörös és folyamatosan viszket. Kiderült, hogy a csörgőfa virága okozta, sajnos rengeteg van belőle a városban, minden tele van ezzel a sárga virágzattal. Fenistil jó rá, a vörösséget leviszi, illetve a duzzanatot is, akár a cetirizin is segíthet, de a viszketést csak a jó meleg víz (már enyhén forró) enyhíti, akkor van 1-2 óra nyugtom tőle.
2022. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jajj nálam is ugyanez... forró víííz, éjszakánként már kiürítem az összes melegvizet. :D Kitartás!
2022. jún. 28. 22:59
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez ilyen sajnos. A viszketésre nincs más módszer, nekem már 3 féle cuccot írtak fel, azok nem hatottak, de magamtól sikerült rájönnöm és ezekkel a módszerekkel megoldható, kb. hetente jelenik meg újabb ilyen reakció nálam, volt hogy a karomon. Amúgy jó rá az oxycort spray is, de az csak vényre kapható.
2022. jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy en is csomó orvosnál voltam, de mindegyik csak hárított meg hülyének nézett... fogalmuk sincs mi az. Augusztusban viszont el fogok menni egy külföldi orvoshoz, mert van másik allergiám is, és állítólag ezek kivizsgálnak totál... majd jelentek :D
2022. jún. 29. 13:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!