Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi csíp meg állandóan amitől...

Mi csíp meg állandóan amitől folyton ennyire feldagadok?

Figyelt kérdés
Most már egyre gyakoribb hogy minimum tenyérnyi területen bekeményedik a bőröm, ég és feszít, az adott területen vörös. Ezek mindig a végtagjaimon jelentkeznek, több esetben alsó lábszáron, vagy boka környékén, és amikor megpihen éjszaka majd próbálok lábra állni, úgy fáj, hogy pár pillanatig képtelen vagyok megállni a lábamon. Tavaly egy esetben a könyökömön volt egy ilyen nagy kiterjedésű, több napig tartó duzzanat. Mindenképp csípésre gyanakszok, mert mindig viszketéssel kezdődik, majd több napig tartó égő duzzanat követni, majd ahogy gyógyul újra viszket. Egy esetben találtam határozottan pókcsípésre utaló jelet, amikor megtaláltam a dupla szúrásnyomot. Gondoltam szúnyogcsípés allergiára, de annak kellene lennie határozott beszúrási nyomának, de ilyen nincs, csak viszkető, égő hatalmas kemény kivörösödött bőrfelület. Van valakinek hasonló tapasztalata,vagy ötlete? A gyakori alatt azt értem, hogy egy nyáron legalább háromszor megesik már három éve.

2022. júl. 22. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Az idén csak pár "hagyományos" szúnyog csípésem volt (van)

Ezalatt azt értem: mint évtizedekkel ezelőtt.

Kis vörös folt de viszket mint a fene.

Azért évenként egyszer-kétszer előfordul, az utóbbi 2-3

évben olyan is amiről írsz. Kezdenek olyan szúnyogok

elterjedni amilyenek nem voltak M.o-gon.

(Tavaly egyet agyonvágtam "munka közben", tehát nem fejezte

be a csípést de hasonló tüneteket okozott így is.

2022. júl. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-es. Tehát lehetséges hogy ezek "egyszerű" szúnyogcsípések?
2022. júl. 22. 22:22
 3/4 A kérdező kommentje:
Kb. egy hete a bokámon volt egy csípés, és egyik óráról a másikra már nem tudtam bele lépni a papucsomba, mert nem fért bele a lábam. Egész este borogattam míg le nem feküdtem. Majd éjjel amikor felkeltem hogy kimegyek wc-re, nem tudtam ráállni a lábamra, nem túlzok, szinte úgy vonszoltam ki magamat fél lábon, közben kerestem miben kapaszkodjak meg.
2022. júl. 22. 22:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Dupla csípésnyom (harapás) sztem a pók jellemzője. Nekem is 5 napig volt ilyen piros féltenyérnyi vörös foltos, s amikor belém harapott, még fel is ugrottam, annyira fájt. Aztán bepirosodott és bedagadt estére, ez tán 10 napja történt, idegen helyen voltam, faházban. Emlékszem is, hogy láttam a faházban több pókot. A gazdi szerencsét hozónak gondolva őket nem igazán takarítja el, ami negy hiba.
2022. júl. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!