Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Kb egy-két éve vettem észre, hogy rosszul vagyok a tejtermékek után, de nem lehetek laktóz érzékeny, mert a laktózmentes termékek után is rosszul voltam. Ezért azt gondoltuk, hogy allergiás vagyok, de utána olvastunk a tej allergia tüneteinek és teljesen mások, mint ami nekem van. Olyanok a tüneteim, mintha laktóz érzékeny lennék, de ahogy már említettem a laktózmentestől is rosszul vagyok.

2022. szept. 27. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Enyhe laktóz/tejfehérje érzékenység.


Én a sima és laktózmentes tejtől is fosok és puffadok, semmi más tejtermék nem okoz bajt.

2022. szept. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet kérni vérvételt, ami kimutatja a laktózérzékenységet. Szerintem érdemesebb megcsináltatni, mint kísérletezni.


Nekem amúgy attól bajom van (hasmenés nincs, de puffadok), ha "tejet tartalmazhat", néha attól is, ha nem. Laktóz tablettát vegyél be a laktózmentes ételek előtt, ha mégis eszel, lehet, hogy úgy nem lesz tüneted.


Amúgy lehet tejfehérje intolerancia is. Mielőtt próbálkozol, szerintem hagyj ki 1-2 hetet legalább, akár egy hónapot is, hogy kicsit regenerálódjanak a beleid, utána kevésbé lesz érzékeny.

2022. szept. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyik kolléganőm is igazoltan laktóz érzékeny. De a laktózmentes termékek is bántják. Növényi tejet fogyaszt. Kókusz, rizs, zab, mandula....

A zabtej szerintem még finom is.

2022. szept. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!